Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę Centrum Opieki Medycznej. Wykup obligacji planowany jest do 2026 r. Papiery wartościowe będą oprocentowane według stawki dla półrocznych kredytów powiększonej maksymalnie o 2 procent. Roczne odsetki zaplanowano no około 600 tys. zł.
Na wykupienie obligacji będą przeznaczone wpływy z opłat komunikacyjnych wynoszące średnio 3,3 mln zł rocznie.
Rada Powiatu Jarosławskiego za drugim podejściem[paywall] wyraziła zgodę na taka formę wsparcia szpitala. Wcześniej zdecydowano, że obligacje będą dwuletnie, ale na to nie wyraziła zgody Regionalna Izba Obrachunkowa. Zmieniono więc podejście i emisja obligacji będzie jednoroczna.
– Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie działań w Centrum Opieki Medycznej. Mowa o rozbudowie, przebudowie i nadbudowie budynku wielofunkcyjnego dla potrzeb bloków operacyjnego, ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, przewiązkę łącząca oddziały wewnętrzny i kardiologii z pawilonem neurologii oraz utworzenie i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z lądowiskiem dla helikopterów – wyjaśnia Konrad Sawiński z biura promocji jarosławskiego starostwa.
Wykup obligacji będzie odbywał się w trzech terminach. 7 lat od daty emisji zostanie wykpiona pierwsza transza o wartości 5 mln zł. Rok później druga o tej samej wartości. Ostatnia cześć zostanie wykupiona 9 lat po emisji. Według wyliczeń powiatu na pokrycie kosztów obligacji wystarcza wpływy z opłat komunikacyjnych i innych obciążeń.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Prawidłowe działanie zadłużyć, a później zlikwidować.
Prawidłowe działanie zadłużyć, a później zlikwidować.