Reklama

Powiat przemyski solidarny z pogorzelcami z Nowej Białej

Powiat przemyski po powodzi, która nawiedziła jego tereny w 2020 r., mógł liczyć na wsparcie ze strony wielu samorządów w Polsce. Teraz odwdzięcza się podobnym gestem solidarności, przekazując 20 tys. zł gminie Nowy Targ.

W mieszczącej się na terenie wspomnianej gminy miejscowości Nowa Biała 19 czerwca br. doszło do pożaru.

Ogień strawił w sumie 21 domów i 23 budynki gospodarcze. Rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie, bo stały one jeden przy drugim.

By zapobiec niszczycielskiej sile żywiołu[paywall], zaangażowano do akcji gaśniczej ponad 100 jednostek straży pożarnej i 400 strażaków oraz cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec LPR. Na szczęście nikt nie zginął, pięć osób wymagało jednak hospitalizacji.

Jako że zabudowa Nowej Białej jest objęta procedurami wojewódzkiego konserwatora zabytków, straty materialne są poważne. Niemal całkowicie zniszczonych zostało pięć zabytkowych budynków mieszkalnych i 23 gospodarcze o walorach historycznych.

Samorząd powiatu przemyskiego w geście pomocy poszkodowanym zdecydował o udzieleniu wynoszącej 20 tys. zł dotacji na usuwanie skutków klęski żywiołowej wywołanej pożarem we wsi Nowa Biała w powiecie nowatorskim. Decyzja wyrażona została stosowną uchwałą.

Radni byli w tej kwestii jednomyślni. Za podjęciem uchwały zagłosowało 15 z nich, a 4 było nieobecnych.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości