Reklama

Powołano zastępcę dyrektora ds. lecznictwa w jarosławskim COM

11/02/2017 15:30

Od początku lutego za sprawy medyczne w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu odpowiada Monika Pachacz-Świderska. Zastąpiła na stanowisku dyrektora ds. lecznictwa Małgorzatę Dankiewicz. M. Pachacz-Świderska jest lekarzem o specjalności internisty i hematologa.

– Nowa dyrektor pracowała dotychczas w  Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Pełniła tam obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa i dodatkowo pracowała na[paywall] oddziale wewnętrznym. Ponadto nadzorowała poprawność prowadzenia dokumentacji medycznej oraz należała do Komitetu ds. Kontroli Jakości w PSS Stalowa Wola. Swoje dotychczasowe doświadczenia zamierza wykorzystać w zarządzaniu Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Obejmując stanowisko, Monika Pachacz-Świderska, jednoznacznie określiła priorytety, zaznaczając, że dobro pacjenta jest celem nadrzędnym. Zamierza dawać z siebie jak najwięcej, by właściwym postępowaniem traktować innych tak, jak byśmy sami chcieli być traktowani – informuje Konrad Sawiński z wydziału promocji jarosławskiego starostwa, które jest organem prowadzącym szpital.

Ustępująca z funkcji M. Dankiewicz zostaje nadal ordynatorem oddziału chorób zakaźnych. Tę funkcję piastowała niezależnie od pełnienia nadzoru nad sprawami medycznymi szpitala. Wcześniej, w okresie, gdy szpital borykał się ze znalezieniem odpowiedniego szefa, M. Dankiewicz kierowała całą placówką. Za swoje poświęcenie na rzecz ratowania szpitala powiatowego otrzymała tytuł „Zasłużonej dla Powiatu Jarosławskiego”, przyznawany przez Radę Powiatu.

Jarosławski szpital zbiera się powoli po okresie ciągłych zmian w kadrze zarządzającej i okresów, gdzie w zasadzie nikt nim nie kierował. – W ubiegłym roku zakupiono nowoczesny rezonans magnetyczny, szpital otrzymał ambulans ratunkowy o wartości pół miliona złotych, ma nowy ultrasonograf. Gruntownie odremontowano i zmodernizowano budynek szpitalnego prosektorium; wymieniono także kotły centralnego ogrzewania, bo użytkowanie dotychczasowych groziło katastrofą – wymienia K. Sawiński. – W najbliższych tygodniach zatrudniony zostanie lekarz gastroenterolog. Niedługo ruszy kilkunastomilionowa inwestycja. Ma powstać budynek wielofunkcyjny dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziału ginekologicznego-położniczego i neonatologicznego. Planowane jest także utworzenie szpitalnego oddziału ratunkowego z lądowiskiem.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama