Reklama

Prawie 10 milionów złotych na łącznik z A4

Zarząd Województwa Podkarpackiego wybrał 29 września br. projekty przeznaczone do dofinansowania z zakresu dróg lokalnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Jest wśród nich projekt złożony przez powiat jarosławski.

Pełna nazwa projektu, który przeszedł pozytywną weryfikację, brzmi: „Poprawa powiązań komunikacyjnych powiatu jarosławskiego poprzez przebudowę dróg powiatowych Jarosław – Pawłosiów – ulica Pawłosiowska pomiędzy autostradą A4 a miastem Jarosław”. Przedsięwzięcie będzie kosztować dokładnie11 mln 619 tys. 581 zł, z czego dofinansowanie unijne to 9 mln 876 tys. 644 zł.

– Inwestycja będzie prowadzona na ulicy Pawłosiowskiej w Jarosławiu, następnie wybudujemy rondo tam, gdzie zbiega się ulica Pawłosiowska i „graniczna” oraz drogi na Pawłosiów i Tywonię – poinformował starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. – Następnie przez cały Pawłosiów, aż do[paywall] łącznika z autostradą z A4. Jestem bardzo zadowolony z takiego rozstrzygnięcia, bo na całym Podkarpaciu do dofinansowania zakwalifikowano tylko sześć projektów, a nasz znalazł się na wysokim, czwartym miejscu – dodał.

Wiadomo, że powiat jarosławski będzie realizował tę inwestycję wspólnie z gminą Pawłosiów oraz gminą miejską Jarosław. Samorządy złożą się wspólnie na wkład własny, czyli 1 mln 742 tys. 937 zł. Planowana realizacja inwestycji to 2018 r.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama