Po raz szósty Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu pierwszego dnia wiosny zorganizowało edukacyjną akcję pod hasłem „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastik i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”.
Wprawdzie 21 marca wiosny jeszcze nie było widać, jednak przemyska młodzież szkolna i przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i[paywall] w ciągu paru godzin na przemyski Rynek dostarczyły prawie 25 ton śmieci.
W akcji wzięło udział 72 wolontariuszy z: I Liceum Ogólnokształcącego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, Ochotniczych Hufców Pracy, Młodzieżowego Domu Kultury i Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz służby miejskie, które zapewniły sprawny odbiór śmieci.
Całość koordynowała prezes Zarządu TPPiR Bogusława Pieczyńska. Efekt był naprawdę imponujący. Zebrano: 11 tysięcy 420 kilogramów elektrośmieci, 11 tysięcy 849 kilogramów makulatury, 2 tysiące 84 sztuki butelek plastikowych, 360 sztuk butelek szklanych oraz 18 tysięcy 148 sztuk baterii. W zamian przedszkolaki i uczniowie dostali tonę jabłek i 130 kilogramów cukierków.
Akcję honorowym patronatem objął prezydentPrzemyśla Robert Choma. Ufundował nagrody dla szkół, które dostarczyły najwięcej śmieci. Pierwsza nagroda przypadła Zespołowi Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, drugą otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, a trzecią Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących.

fot.Jacek Szwic
Nagrodą za dostarczone śmieci były jabłka i cukierki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo, pozdrowienia z Wrocławia:)
Dlaczego nikt nie robi interesu na elektrośmieciach, skoro to takie halooooo?