Reklama

Prawie 94 mln zł za rozbudowę drogi do Medyki

Prawie 94 mln zł kosztować będzie rozbudowa 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej z Przemyśla do Medyki. Kilka dni temu wyłoniony został wykonawca.

Konsorcjum firm: PBI Infrastruktura SA, PBI WMB sp. z o.o. (obie z Sandomierza) i Inżynieria Rzeszów SA złożyły najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę wspomnianej drogi krajowej nr 28. Zaproponowali zrealizowanie prac za dokładną kwotę 93 mln 650 tys. 418 zł[paywall]. W terminie 19 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie). Wiadomo, że jeśli do 31 stycznia br. nie wpłynie odwołanie, podpisana zostanie umowa z wykonawcą. Z prostego rachunku wynika, że kierowcy rozbudowaną drogą po raz pierwszy powinni przejechać 1 września 2021 r.

Co zostanie zrobione?

Remont rozpocznie się przed skrzyżowaniem drogi krajowej nr 28 z drogą gminną, prowadzącą do Hureczka. Koniec tuż przy przejściu granicznym w Medyce, przy zamykanej rogatce wjazdu na platformę odpraw granicznych.

Reklama

Zakres prac obejmuje m.in.: rozbudowę drogi z rozszerzeniem prawej strony jezdni do 4 pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną, wymianę nawierzchni na całym odcinku, rozbudowę skrzyżowań, przebudowę i budowę rowów, przebudowę, budowę i likwidację istniejących przepustów, budowę zatok autobusowych czy budowę dodatkowych jezdni i zjazdów, umożliwiających dostęp do terenów zlokalizowanych przy drodze. Tuż przy przejściu granicznym stworzone zostanie miejsce do ważenia pojazdów i kontroli pojazdów.

Wymienione zostanie oświetlenie, w miejscach do tego przeznaczonych i możliwych wybudowane (lub przebudowane) zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zażenowany przemyski obserwato - niezalogowany 2020-01-27 20:52:47

    Droga tu , droga tam a Przemyśl upadł i się nie podniesie moi drodzy. Co nam z tych dróg , zwykły pic ,  przecież Ukraińców nie stać na budowę nowego , niepotrzebnego również w/ mnie  przejścia granicznego w Niżankowicach , a  droga do Medycki nie taka zła , są gorsze jedynie do poprawy w niektórych miejscach. Za t o Rzeszów inkasuje kolejne miliony dodam dane oficjalne , przez ostatnie lata Rzeszów zrealizował 400 projektów inwestycyjnych i tu uwaga wartości 2 , 5 miliarda /zł powtarzam miliardy  zł  , Mielec , Stalowa Wola , Tarnobrzeg , Jarosław , Krosno , Sanok i Bieszczady , ba nawet małe mieściny jak Jasło  czy Kolbuszowa setki milionów  na różne gospodarcze cele w tym również  baseny , stadiony , parki wodne jak np.  w Sanoku  , dodam że w  ostatnim okresie malutki Lubaczów zrealizował wiele projektów w tym obwodnicę wartości ponad 160 milionów  i w zamiarze kolejne inwestycje w tym drogowe w mieście i powiecie na niemal 500 milionów. A nasze  przemyskie zadupie ponoć wolne i królewskie  , smutne , szare , niemal opustoszałe z ludzi ,  nijakie z brudnymi i obesranymi chodniczkami z obdartymi całymi połaciami starych  szarych od brudu kamienic i domów , z opustoszałymi dziesiątkami mieszkań i dawnych lokali handlowo- usługowych  z ziejącymi jak dawniej za moich czasów  parowozy  kominami robi wrażenie przygnębiające ,  co tu pisać smutne. No cóż czy nie lepiej zamiast tych niepotrzebnych i zbędnych dróg wybudować dla młodych którzy cudem ostali się jeszcze w mieścinie porządną widowiskową  halę sportową z zapleczem socjalno- gastronomicznym jak np. budowana w Mielcu ,  otwarty basen na gorące lata czy nawet sztuczna plażę nad Sanem (taką z ratownikami)porządne całoroczne lodowisko , czy jeżeli nie na sportowo to za te pieniądze , na te drogi można odmalować czy nawet wyremontować  50- 60  paskudnych i obdartych kamienic w centrum mieściny.  A że można remontować i rewitalizować zabytki  pokazuje konserwator zabytków KOT na przykładzie kościoła oo Franciszkanów czyli mojego parafialnego  w ostatnim wydaniu Życia. Gratulacje , ale pani KOT , wszystkie niemal kamienice na Starówce , również na Kopernika , Bohaterów Getta , czy Czarnieckiego to również zabytki , może pani jednak zawita  te miejsca i zobaczy faktyczny wygląd świeckich zabytków, ten prawdziwy.  I proszę nie szukać pretekstów i tłumaczenia jak zwykle że nie nasze , prywatne , nie wiadomo czyje itp bzdury. jak śpiewał nasz bard  Grześkowiak " bo nieważne czyje co je , ważne to je , co je moje" koniec cyt. Ale się emeryt  rozmarzył , hala sportowa, basen , plaża , lodowisko itd. przecież i tak nie dla mnie grubo 60 +,  ale wstyd że na to czekam pona 60 lat i prawdopodobnie się nie doczekam. I te obdarte kamienice , to naprawdę przemyski wstyd i hańba . 0statnio naprzeciwko mojego okna na ul. Rokitniańska (naprzeciwko dawnej POMONY odmalowano  fikcyjnie  2 okropnie odrapane z tynków    kamienice jednak to odnowienie  wygląda następująco , odmalowano jedynie jedną stronę od podwórza , zaś boki kamienic oraz od strony ulicy pozostawiono nadal w starej tonacji czyli brudne i obdarte do cna z tynku. Pani konserwator KOT , wiem że to pytanie w  próżnię bo urzędnicy tego szczebla nie czytają wpisów w internecie ale czy to nowa przemyska moda odnawianie  zabytkowych domów i  kamienic tylko w części , połowie? No cóż pomarzyć można ,nikt mi tego prawa nie odbierze ale mi wstyd , nieustanny wstyd.   I na koniec tradycyjna mantra , jacy wyborcy taka "wadza" jaki pan taki kram. I ten okropny grający na  alarm  dla zadupia Przemyśla hejnał , który  zamiast pocieszyć , denerwuje , śmieszy czasem tumani i przestrasza Niniejszym ogłaszam dla Przemyśla okres SMUTY.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przyłbica - niezalogowany 2020-01-28 07:53:51

    Zamawiającym drogę jest GDDKiA, a więc nie miasto Przemyśl (https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:375957-2019:HTML:PL:HTML&tabId=1&tabLang=pl ).Jest to sytuacja taka, że miasto może otrzymać drogę lub jej nie otrzymać. Nie wybudują Panu za to basenu, hali widowiskowej czy też plaży bo GDDKiA zarządza drogami i nie buduje w/w obiektów.Mało tego, niestety GDDKiA najprawdobodobniej nie otynkuje do reszty kamienic należacych do innych podmiotów przy Pana ulicy.Inwestycje, które Pan wymienił nie gryzą się z wyżej wymienionym remontem drogi. Na terenie miasta czy też gminy odpowiada za nie inny podmiot. Być może są w mieście potrzeby wyższe rangą niż owa droga, nie zmienia to jednak faktu, że miasto nie straci na takowej inwestycji, a może jedynie zyskać (dla przykładu: tereny pod inwestycje dla prywatnych inwestorów,  większa przepustowność drogi, lepsze skomunikowanie obszarów przygranicznych z miastem,  a jeżeli wybudują kolejne przejście w Malhowicach to na kilkanaście przejść graniczych w Polsce z UKR, 2 będą w Przemyślu). Pozdrawiam serdecznie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Robert - niezalogowany 2020-01-28 09:53:26

    do @przyłbica, proszę nie traktować ludzi jak idiotów.    Nikt nie kwestionuje potrzeby rozbudowy drogi do Medyki,przy czym ten odcinek 7 km nie załatwia sprawy bowiem pozostaje jeszcze kilka km od ul .Lwowskiej do skrzyżowania z drogą do Hureczka.  Natomiast dość powszechne jest przekonanie o nietrafności decyzji budowy nowego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice, przejście to jest niepotrzebne,zaledwie kilkanaście km od Medyki,  budowa będzie generować olbrzymie koszty,późniejsze utrzymanie tego przejścia również. Otrzymamy w zamian  kilkanaście  etatów  SG i UC oraz pracowników utrzymania.  Wiadomo że zarówno koszty rozbudowy drogi Hermanowice-przejście   oraz samo przejście będzie  finansowane z budżetu państwa i te pieniądze można  przekierować na inne cele. Ponadto należy dodać  że strona ukraińska nie jest gotowa do takiej inwestycji po ich stronie/ a jakieś minimum jest pożądane / .  Pana przekonanie o jakichkolwiek   inwestycjach  wzdłuż rozbudowanej drogi do Medyki  jest mocno na wyrost,nie twierdzę że nie możliwe do realizacji w przyszłości lecz proszę wziąć pod uwagę że już 25 lat temu wyznaczono tam  oraz ogrodzono  teren  na strefę inwestycyjną i do dzisiaj pies z kulawą noga tam nie zainwestował.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama