Prawie 94 mln zł kosztować będzie rozbudowa 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej z Przemyśla do Medyki. Kilka dni temu wyłoniony został wykonawca.
Konsorcjum firm: PBI Infrastruktura SA, PBI WMB sp. z o.o. (obie z Sandomierza) i Inżynieria Rzeszów SA złożyły najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę wspomnianej drogi krajowej nr 28. Zaproponowali zrealizowanie prac za dokładną kwotę 93 mln 650 tys. 418 zł[paywall]. W terminie 19 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie). Wiadomo, że jeśli do 31 stycznia br. nie wpłynie odwołanie, podpisana zostanie umowa z wykonawcą. Z prostego rachunku wynika, że kierowcy rozbudowaną drogą po raz pierwszy powinni przejechać 1 września 2021 r.
Remont rozpocznie się przed skrzyżowaniem drogi krajowej nr 28 z drogą gminną, prowadzącą do Hureczka. Koniec tuż przy przejściu granicznym w Medyce, przy zamykanej rogatce wjazdu na platformę odpraw granicznych.
Zakres prac obejmuje m.in.: rozbudowę drogi z rozszerzeniem prawej strony jezdni do 4 pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną, wymianę nawierzchni na całym odcinku, rozbudowę skrzyżowań, przebudowę i budowę rowów, przebudowę, budowę i likwidację istniejących przepustów, budowę zatok autobusowych czy budowę dodatkowych jezdni i zjazdów, umożliwiających dostęp do terenów zlokalizowanych przy drodze. Tuż przy przejściu granicznym stworzone zostanie miejsce do ważenia pojazdów i kontroli pojazdów.
Wymienione zostanie oświetlenie, w miejscach do tego przeznaczonych i możliwych wybudowane (lub przebudowane) zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Droga tu , droga tam a Przemyśl upadł i się nie podniesie moi drodzy. Co nam z tych dróg , zwykły pic , przecież Ukraińców nie stać na budowę nowego , niepotrzebnego również w/ mnie przejścia granicznego w Niżankowicach , a droga do Medycki nie taka zła , są gorsze jedynie do poprawy w niektórych miejscach. Za t o Rzeszów inkasuje kolejne miliony dodam dane oficjalne , przez ostatnie lata Rzeszów zrealizował 400 projektów inwestycyjnych i tu uwaga wartości 2 , 5 miliarda /zł powtarzam miliardy zł , Mielec , Stalowa Wola , Tarnobrzeg , Jarosław , Krosno , Sanok i Bieszczady , ba nawet małe mieściny jak Jasło czy Kolbuszowa setki milionów na różne gospodarcze cele w tym również baseny , stadiony , parki wodne jak np. w Sanoku , dodam że w ostatnim okresie malutki Lubaczów zrealizował wiele projektów w tym obwodnicę wartości ponad 160 milionów i w zamiarze kolejne inwestycje w tym drogowe w mieście i powiecie na niemal 500 milionów. A nasze przemyskie zadupie ponoć wolne i królewskie , smutne , szare , niemal opustoszałe z ludzi , nijakie z brudnymi i obesranymi chodniczkami z obdartymi całymi połaciami starych szarych od brudu kamienic i domów , z opustoszałymi dziesiątkami mieszkań i dawnych lokali handlowo- usługowych z ziejącymi jak dawniej za moich czasów parowozy kominami robi wrażenie przygnębiające , co tu pisać smutne. No cóż czy nie lepiej zamiast tych niepotrzebnych i zbędnych dróg wybudować dla młodych którzy cudem ostali się jeszcze w mieścinie porządną widowiskową halę sportową z zapleczem socjalno- gastronomicznym jak np. budowana w Mielcu , otwarty basen na gorące lata czy nawet sztuczna plażę nad Sanem (taką z ratownikami)porządne całoroczne lodowisko , czy jeżeli nie na sportowo to za te pieniądze , na te drogi można odmalować czy nawet wyremontować 50- 60 paskudnych i obdartych kamienic w centrum mieściny. A że można remontować i rewitalizować zabytki pokazuje konserwator zabytków KOT na przykładzie kościoła oo Franciszkanów czyli mojego parafialnego w ostatnim wydaniu Życia. Gratulacje , ale pani KOT , wszystkie niemal kamienice na Starówce , również na Kopernika , Bohaterów Getta , czy Czarnieckiego to również zabytki , może pani jednak zawita te miejsca i zobaczy faktyczny wygląd świeckich zabytków, ten prawdziwy. I proszę nie szukać pretekstów i tłumaczenia jak zwykle że nie nasze , prywatne , nie wiadomo czyje itp bzdury. jak śpiewał nasz bard Grześkowiak " bo nieważne czyje co je , ważne to je , co je moje" koniec cyt. Ale się emeryt rozmarzył , hala sportowa, basen , plaża , lodowisko itd. przecież i tak nie dla mnie grubo 60 +, ale wstyd że na to czekam pona 60 lat i prawdopodobnie się nie doczekam. I te obdarte kamienice , to naprawdę przemyski wstyd i hańba . 0statnio naprzeciwko mojego okna na ul. Rokitniańska (naprzeciwko dawnej POMONY odmalowano fikcyjnie 2 okropnie odrapane z tynków kamienice jednak to odnowienie wygląda następująco , odmalowano jedynie jedną stronę od podwórza , zaś boki kamienic oraz od strony ulicy pozostawiono nadal w starej tonacji czyli brudne i obdarte do cna z tynku. Pani konserwator KOT , wiem że to pytanie w próżnię bo urzędnicy tego szczebla nie czytają wpisów w internecie ale czy to nowa przemyska moda odnawianie zabytkowych domów i kamienic tylko w części , połowie? No cóż pomarzyć można ,nikt mi tego prawa nie odbierze ale mi wstyd , nieustanny wstyd. I na koniec tradycyjna mantra , jacy wyborcy taka "wadza" jaki pan taki kram. I ten okropny grający na alarm dla zadupia Przemyśla hejnał , który zamiast pocieszyć , denerwuje , śmieszy czasem tumani i przestrasza Niniejszym ogłaszam dla Przemyśla okres SMUTY.
Zamawiającym drogę jest GDDKiA, a więc nie miasto Przemyśl (https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:375957-2019:HTML:PL:HTML&tabId=1&tabLang=pl ).Jest to sytuacja taka, że miasto może otrzymać drogę lub jej nie otrzymać. Nie wybudują Panu za to basenu, hali widowiskowej czy też plaży bo GDDKiA zarządza drogami i nie buduje w/w obiektów.Mało tego, niestety GDDKiA najprawdobodobniej nie otynkuje do reszty kamienic należacych do innych podmiotów przy Pana ulicy.Inwestycje, które Pan wymienił nie gryzą się z wyżej wymienionym remontem drogi. Na terenie miasta czy też gminy odpowiada za nie inny podmiot. Być może są w mieście potrzeby wyższe rangą niż owa droga, nie zmienia to jednak faktu, że miasto nie straci na takowej inwestycji, a może jedynie zyskać (dla przykładu: tereny pod inwestycje dla prywatnych inwestorów, większa przepustowność drogi, lepsze skomunikowanie obszarów przygranicznych z miastem, a jeżeli wybudują kolejne przejście w Malhowicach to na kilkanaście przejść graniczych w Polsce z UKR, 2 będą w Przemyślu). Pozdrawiam serdecznie.
do @przyłbica, proszę nie traktować ludzi jak idiotów. Nikt nie kwestionuje potrzeby rozbudowy drogi do Medyki,przy czym ten odcinek 7 km nie załatwia sprawy bowiem pozostaje jeszcze kilka km od ul .Lwowskiej do skrzyżowania z drogą do Hureczka. Natomiast dość powszechne jest przekonanie o nietrafności decyzji budowy nowego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice, przejście to jest niepotrzebne,zaledwie kilkanaście km od Medyki, budowa będzie generować olbrzymie koszty,późniejsze utrzymanie tego przejścia również. Otrzymamy w zamian kilkanaście etatów SG i UC oraz pracowników utrzymania. Wiadomo że zarówno koszty rozbudowy drogi Hermanowice-przejście oraz samo przejście będzie finansowane z budżetu państwa i te pieniądze można przekierować na inne cele. Ponadto należy dodać że strona ukraińska nie jest gotowa do takiej inwestycji po ich stronie/ a jakieś minimum jest pożądane / . Pana przekonanie o jakichkolwiek inwestycjach wzdłuż rozbudowanej drogi do Medyki jest mocno na wyrost,nie twierdzę że nie możliwe do realizacji w przyszłości lecz proszę wziąć pod uwagę że już 25 lat temu wyznaczono tam oraz ogrodzono teren na strefę inwestycyjną i do dzisiaj pies z kulawą noga tam nie zainwestował.
...droga do Medycki nie taka zła..??? Jest tragiczna a nie zła i konieczny jest jej remont choćby dlatego żeby móc się w miarę sprawnie przedostać do Medyki bo tam też ludzie mieszkają i żyją...
To miasto zdechło i nic już mu nie pomoże ale nikogo to już nie obchodzi swoje dzieci już obsadzili albo wyeksportowali z Przemyśla.
Drogi Robercie, jeżeli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to nic mu na to nie poradzę i być może jest idiotą, albo też nie nauczyli go tego w szkole. Mój wpis powstał ponieważ pan Obserwator kwestionował zasadność budowy tej drogi.Wyraźnie napisałem, że miasto na tym nie straci, a może tylko zyskać. Po co tyle goryczy i te ataki na moją skromną osobę? Przecież ja nie mam wpływu na to czy droga będzie zbudowana czy nie. Jeżeli nie wydaliby tych pieniędzy tutaj to wydali by je gdzie indziej (np. na Rzeszów, Wrocław itp.). Trzeba patrzeć pragmatycznie, musimy zdać sobie sprawę z tego w jak ciemnej d.. się znajdujemy, jakie mamy wady, a jakie zalety. Popatrzmy na inne miasta, niektóre potrafią czerpać korzyści ze swojego umiejscowienia. O tym czy ulica Lwowska jest atrakcyjnym miejscem świadczy przynajmniej fakt występowania w jej okolicy większych firm (Inglot, Kazar, Fibris, Sanwil, inne firmy z branży spedycji, mechaniki, sklepy itp.) a jej atrakcyjność może tylko wzrosnąć dzięki tej inwestycji. Porównajmy teraz ten obszar do oficjalnej strefy ekonomicznej w okolicy ul Słowackiego...Co do przejścia w Malhowicach mam podobny pogląd jak do budowy tej drogi- streścić go można jednym zdaniem: "Dają to bierz, biją to uciekaj". Te pieniądze i tak zostałyby wydane na drogi lub jakieś inne przejście graniczne, więc jeżeli tak to lepiej niech zostaną wydane w okolicach Przemyśla. Zgorzelec dla przykładu ma większą ilość przejść znajdujących się w bliższej odległości od siebie. Nie zauważyłem żeby jego mieszkańcy jakoś specjalnie cierpieli z tego powodu...
Wybierasz kolego czy koleżanko GOCHA pół zdania z mojego dłuższego z konieczności wywodu i twierdzisz że po przebudowie można będzie sprawnie przedostać się do Medyki. Okey, pełna zgoda tylko drugi człon mojeho zdania brzmi " są gorsze, jedynie do poprawy w niektórych miejscach" koniec cyt. I dodaję że wiem jako stary przemyski obserwator że tam tj w Medyce "też ludzie mieszkają i żyją" koniec cyt. A że są drogi szczególnie lokalne o wiele gorsze to powszechnie wiadomo użytkownikom dróg w naszym biednym powiecie. Tyle i aż tyle.
Drogi panie kolego Przyłbica, napisałem wyraźnie że hala sportowa, basen, plaża czy lodowisko to jedynie marzenie emeryta, powtarzam marzenie a nie jawa czyli urzeczywistnienie. Przecież czekam na takie drogie cacka z naiwnością dziecka czy niemowlęcia ponad 60 lat i pewnie się nie doczekam. Ale te sportowe zabawki to mały pikuś, poruszam wiele innych spraw ważnych dla naszej mieściny, niestety również nie do zrealizowania. Wobec powyższego skoro kolega chce polemizować to proszę czytać moje wpisy w całości i w miarę dokładnie gdyż piszę zawsze swoje uwagi czy krytykę po głębokim namyśle i zawsze mogę każde napisane zdanie udowodnić. Tyle i aż tyle komentarza.
Na rozmowę z Panem szkoda czasu, ale żeby nie wyszło, że nie czytam tych Pana wypracowań i coś tam tylko piszę, żeby Pana zaatakować, to przytoczę Pański cytat z powyższego:"No cóż czy nie lepiej zamiast tych niepotrzebnych i zbędnych dróg wybudować dla młodych którzy cudem ostali się jeszcze w mieścinie porządną widowiskową halę sportową z zapleczem socjalno- gastronomicznym (...)"Kończę już dyskusję z Panem, bo widzę, że Pana nie przekonam, zresztą wpisy zaadresowane były do inngo typu odbiorców, takich którzy równie jak ja gardzą centralnym sterowaniem, realizowaniem deficytowych inwestycji i takich którzy jeszcze wierzą, że idzie coś tu zrobić...
Przecież niemal zawsze stwierdzam że są to moje osobiste i subiektywne przemyślenia, sugestie czasem krytyka kiedy to zasadne i naprawdę nie są mi do tanga potrzebni suflerzy na takim poziomie kiedy przyłbica zastępuje głowę, zaś jeździec bez głowy galupuje zawsze niczym lunatyk we mgle. Dzięki za odstąpienie od cenzurowania moich wpisów, choć wiem że zawsze budzą emocje,, powtarzam subietywnych bo trudno z tego wydobyć obiektywną krytykę.
Przecież te wpisy to zwykle rozwlekłe biadolenie. Wielkie nic. Często oderwane od rzeczywistości. Jakieś wspominki starego nudziarza.
Droga tu , droga tam a Przemyśl upadł i się nie podniesie moi drodzy. Co nam z tych dróg , zwykły pic , przecież Ukraińców nie stać na budowę nowego , niepotrzebnego również w/ mnie przejścia granicznego w Niżankowicach , a droga do Medycki nie taka zła , są gorsze jedynie do poprawy w niektórych miejscach. Za t o Rzeszów inkasuje kolejne miliony dodam dane oficjalne , przez ostatnie lata Rzeszów zrealizował 400 projektów inwestycyjnych i tu uwaga wartości 2 , 5 miliarda /zł powtarzam miliardy zł , Mielec , Stalowa Wola , Tarnobrzeg , Jarosław , Krosno , Sanok i Bieszczady , ba nawet małe mieściny jak Jasło czy Kolbuszowa setki milionów na różne gospodarcze cele w tym również baseny , stadiony , parki wodne jak np. w Sanoku , dodam że w ostatnim okresie malutki Lubaczów zrealizował wiele projektów w tym obwodnicę wartości ponad 160 milionów i w zamiarze kolejne inwestycje w tym drogowe w mieście i powiecie na niemal 500 milionów. A nasze przemyskie zadupie ponoć wolne i królewskie , smutne , szare , niemal opustoszałe z ludzi , nijakie z brudnymi i obesranymi chodniczkami z obdartymi całymi połaciami starych szarych od brudu kamienic i domów , z opustoszałymi dziesiątkami mieszkań i dawnych lokali handlowo- usługowych z ziejącymi jak dawniej za moich czasów parowozy kominami robi wrażenie przygnębiające , co tu pisać smutne. No cóż czy nie lepiej zamiast tych niepotrzebnych i zbędnych dróg wybudować dla młodych którzy cudem ostali się jeszcze w mieścinie porządną widowiskową halę sportową z zapleczem socjalno- gastronomicznym jak np. budowana w Mielcu , otwarty basen na gorące lata czy nawet sztuczna plażę nad Sanem (taką z ratownikami)porządne całoroczne lodowisko , czy jeżeli nie na sportowo to za te pieniądze , na te drogi można odmalować czy nawet wyremontować 50- 60 paskudnych i obdartych kamienic w centrum mieściny. A że można remontować i rewitalizować zabytki pokazuje konserwator zabytków KOT na przykładzie kościoła oo Franciszkanów czyli mojego parafialnego w ostatnim wydaniu Życia. Gratulacje , ale pani KOT , wszystkie niemal kamienice na Starówce , również na Kopernika , Bohaterów Getta , czy Czarnieckiego to również zabytki , może pani jednak zawita te miejsca i zobaczy faktyczny wygląd świeckich zabytków, ten prawdziwy. I proszę nie szukać pretekstów i tłumaczenia jak zwykle że nie nasze , prywatne , nie wiadomo czyje itp bzdury. jak śpiewał nasz bard Grześkowiak " bo nieważne czyje co je , ważne to je , co je moje" koniec cyt. Ale się emeryt rozmarzył , hala sportowa, basen , plaża , lodowisko itd. przecież i tak nie dla mnie grubo 60 +, ale wstyd że na to czekam pona 60 lat i prawdopodobnie się nie doczekam. I te obdarte kamienice , to naprawdę przemyski wstyd i hańba . 0statnio naprzeciwko mojego okna na ul. Rokitniańska (naprzeciwko dawnej POMONY odmalowano fikcyjnie 2 okropnie odrapane z tynków kamienice jednak to odnowienie wygląda następująco , odmalowano jedynie jedną stronę od podwórza , zaś boki kamienic oraz od strony ulicy pozostawiono nadal w starej tonacji czyli brudne i obdarte do cna z tynku. Pani konserwator KOT , wiem że to pytanie w próżnię bo urzędnicy tego szczebla nie czytają wpisów w internecie ale czy to nowa przemyska moda odnawianie zabytkowych domów i kamienic tylko w części , połowie? No cóż pomarzyć można ,nikt mi tego prawa nie odbierze ale mi wstyd , nieustanny wstyd. I na koniec tradycyjna mantra , jacy wyborcy taka "wadza" jaki pan taki kram. I ten okropny grający na alarm dla zadupia Przemyśla hejnał , który zamiast pocieszyć , denerwuje , śmieszy czasem tumani i przestrasza Niniejszym ogłaszam dla Przemyśla okres SMUTY.
Zamawiającym drogę jest GDDKiA, a więc nie miasto Przemyśl (https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:375957-2019:HTML:PL:HTML&tabId=1&tabLang=pl ).Jest to sytuacja taka, że miasto może otrzymać drogę lub jej nie otrzymać. Nie wybudują Panu za to basenu, hali widowiskowej czy też plaży bo GDDKiA zarządza drogami i nie buduje w/w obiektów.Mało tego, niestety GDDKiA najprawdobodobniej nie otynkuje do reszty kamienic należacych do innych podmiotów przy Pana ulicy.Inwestycje, które Pan wymienił nie gryzą się z wyżej wymienionym remontem drogi. Na terenie miasta czy też gminy odpowiada za nie inny podmiot. Być może są w mieście potrzeby wyższe rangą niż owa droga, nie zmienia to jednak faktu, że miasto nie straci na takowej inwestycji, a może jedynie zyskać (dla przykładu: tereny pod inwestycje dla prywatnych inwestorów, większa przepustowność drogi, lepsze skomunikowanie obszarów przygranicznych z miastem, a jeżeli wybudują kolejne przejście w Malhowicach to na kilkanaście przejść graniczych w Polsce z UKR, 2 będą w Przemyślu). Pozdrawiam serdecznie.
do @przyłbica, proszę nie traktować ludzi jak idiotów. Nikt nie kwestionuje potrzeby rozbudowy drogi do Medyki,przy czym ten odcinek 7 km nie załatwia sprawy bowiem pozostaje jeszcze kilka km od ul .Lwowskiej do skrzyżowania z drogą do Hureczka. Natomiast dość powszechne jest przekonanie o nietrafności decyzji budowy nowego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice, przejście to jest niepotrzebne,zaledwie kilkanaście km od Medyki, budowa będzie generować olbrzymie koszty,późniejsze utrzymanie tego przejścia również. Otrzymamy w zamian kilkanaście etatów SG i UC oraz pracowników utrzymania. Wiadomo że zarówno koszty rozbudowy drogi Hermanowice-przejście oraz samo przejście będzie finansowane z budżetu państwa i te pieniądze można przekierować na inne cele. Ponadto należy dodać że strona ukraińska nie jest gotowa do takiej inwestycji po ich stronie/ a jakieś minimum jest pożądane / . Pana przekonanie o jakichkolwiek inwestycjach wzdłuż rozbudowanej drogi do Medyki jest mocno na wyrost,nie twierdzę że nie możliwe do realizacji w przyszłości lecz proszę wziąć pod uwagę że już 25 lat temu wyznaczono tam oraz ogrodzono teren na strefę inwestycyjną i do dzisiaj pies z kulawą noga tam nie zainwestował.