Niedawno władze gminy Krzywcza podpisały kilka umów na wykonanie prac remontowo-konserwatorskich, na które lwia część pieniędzy pochodzi z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Prace wykonywane będą w dwóch obiektach sakralnych – kościele pw. Narodzenia NMP w Krzywczy i kościele pw. Św. Trójcy w Babicach.
4 września br. w krzywieckim urzędzie gminy wójt Wacław Pawłowski podpisał umowę z parafią rzymskokatolicką pw. Świętej Trójcy w Babicach na udzielenie dotacji w kwocie 204 tys. zł – na dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą „Prace remontowo-konserwatorskie ogrodzenia w zespole kościoła parafialnego pw. Świętej Trójcy w Babicach”. Gmina Krzywcza uzyskała na tę inwestycję promesę z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w kwocie 199 tys. 920 zł. Wkład własny gminy to 4 tys. 80 zł[paywall]. Wykonawcą będzie firma Marka Trysły Konserwacja Obiektów Zabytkowych Ruchomych i Nieruchomych „Renowacja” z Radymna. Termin finalny wykonania prac to 15 grudnia br.
6 września br. natomiast, także w Urzędzie Gminy w Krzywczy, parafowana została umowa z parafią rzymskokatolicką pw. Narodzenia NMP w Krzywczy. Na jej mocy krzywiecka parafia otrzymała dotację w kwocie 448 tys. zł na inwestycję pod nazwą „Prace konserwatorskie ołtarza głównego w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Krzywczy”. Podobnie jak w wypadku Babic, gmina otrzymała promesę z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w kwocie 439 tys. 40 zł. Wkład własny to 8 tys. 960 zł. Prace wykona firma z Jarosławia „Konserwacja Dzieł Sztuki” s.c. Zdzisławy Dobrzańskiej-Kozak i Wojciecha Kozaka. Ołtarz ma być gotowy 31 sierpnia 2026 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze