Reklama

Prestiżowe wyróżnienie dla Henryka Łaskarzewskiego

O tym, że bramy boiska ze sztuczną nawierzchnią – popularnie zwanych w Polsce „orlikami” – przy ulicy Dworskiego w Przemyślu są otwarte przez cały rok i zwłaszcza w ciepłych miesiącach nie było dnia, aby coś tam się nie działo, informowaliśmy systematycznie. Wszystko to zasługa Henryka Łaskarzewskiego – animatora sportu na tym obiekcie. Kilka dni temu przyszedł moment „zapłaty” za ogromny trud i poświęcony własny czas. Jak najbardziej zasłużenie pan Henryk odebrał w Warszawie tytuł „Animatora Roku 2015”. Gratulujemy!

Podsumowania dokonali członkowie Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, zapraszając do Centrum Olimpijskiego im. Jana Pawła II przy Wybrzeżu Gdyńskim w Warszawie wyróżniających się animatorów z całej Polski, którzy swoimi działaniami najbardziej przyczynili się do promocji idei sportu powszechnego na orlikach. W wąskim gronie osób uhonorowanych tytułem „Animator Roku 2015” znalazł się wspomniany Henryk Łaskarzewski, który był jednym z uczestników projektu „Animator – Moje Boisko Orlik 2012”. Nie sposób wymienić tutaj przedsięwzięcia, które organizował pan Henryk przy ul. Dworskiego. W przeważającej liczbie były to[paywall] piłkarskie zmagania w różnych kategoriach wiekowych, różnego szczebla i o różnej randze. Nie stronił jednak od innych sportowych dyscyplin, by wspomnieć lekkoatletykę.

Jak już wspomnieliśmy, uroczyste wręczenie prestiżowych wyróżnień odbyło się podczas Ogólnopolskiej Konferencji Programu „Nasz Orlik”. Konferencja była też okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w br. A działo się ogromnie dużo. Wystarczy tylko powiedzieć, że w 2015 r. orliki w całej Polsce odwiedziło ponad 28 mln osób – dzieci, młodzieży i dorosłych. To o aż 4,5 mln osób więcej niż w 2014 r.

Reklama

Są ludzie, którym chce się spełniać marzenia

– Jestem niezwykle szczęśliwym i chyba spełnionym człowiekiem. Mam poczucie, że wielu ludziom moja praca sprawia radość, a sam pokazuję, że nie ma rzeczy niemożliwych. Łzy szczęścia ludzi dorosłych z powodu naszych wspólnych sukcesów napędzają i motywują mnie do jeszcze cięższej pracy. Radość opiekunów młodych adeptów sportu oraz chwile spędzone razem są bezcenne. Obserwując zaangażowanie rodziców, to jak inwestują nie tylko finansowo, ale również poświęcają swój cenny czas i to, jak dają przykład swoją aktywnością i walką ze złymi nawykami, utwierdzają mnie w przekonaniu, że w każdym wieku można realizować swoje pasje – powiedział H. Łaskarzewski. – Powiem tak: marzenia nie są po to żeby nimi żyć, ale żeby je realizować. Dziękuję za to, że w dobie komputerów i mniej aktywnego społeczeństwa, są jeszcze ludzie, którzy chcą spełniać marzenia bez względu na wiek i miejsce. Bo czy nie jest sukcesem przebiegnięcie jednego okrążenia po raz pierwszy w życiu w wieku 50 lat? Muszę wspomnieć o osobach, które pomagają i dopingują mnie do codziennej pracy. Bez nich ten sukces byłby niemożliwy. Jest bardzo dużo i nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska. To także ich nagroda. Każdy jest bardzo istotny. Wszyscy tworzą to wspaniałe miejsce, jakim jest nasz orlik przy ulicy Dworskiego. Jestem dumny, gdy patrzę w oczy dzieci, w których widzę nowych Lewandowskich, Piszczków czy Kamilę Skolimowską, której wspaniałą sportową postawę upamiętniamy w corocznym memoriale – podsumował H. Łaskarzewski.

Reklama

 ***

Program „Moje boisko – Orlik 2012“ zainicjowano w 2008 r. Zakładał budowę w każdej gminie na terenie całego kraju – ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów wielofunkcyjnych boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym. Inicjatywa była związana z Euro 2012, ale stanowiła również odpowiedź na wciąż niską liczbę Polaków aktywnych sportowo. Dzięki współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki z samorządami wojewódzkimi i lokalnymi wybudowano łącznie 2 tys. 604 boisk.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mamapiłkarza - niezalogowany 2016-01-04 21:08:45

    Gratulacje dla trenera! w pełni zasłużone wyróżnienie. Od kilku lat obserwuje to co dzieje się na orliku , a dzieje się często i dużo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama