Mieszkańcy ulicy Zachariasiewicza i działkowcy Ogrodów Działkowych „Szaniec” starali się już wcześniej o zainstalowanie lustra na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Zachariasiewicza. Pod koniec marca podjęli kolejną próbę. Sprawą zainteresowali także naszą redakcję.
– Od lat domagaliśmy się ustawienia lustra. Prosiliśmy o zamontowanie go na skrzyżowaniu Zachariasiewicza i Grunwaldzkiej. Włączenie się do ruchu z naszej ulicy było bardzo utrudnione ze względu na łuk drogi na odcinku ulicy Grunwaldzkiej, od strony ulicy Bielskiego, czyli serpentyn. Grunwaldzka jest ulicą o dużym natężeniu ruchu, a niejednokrotnie[paywall] kierowcy przekraczają prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym, czyli pięćdziesiąt kilometrów na godzinę. Nawet jeżeli tego nie robią, to i tak jest bardzo niebezpiecznie. Na tym skrzyżowaniu dochodziło do kolizji. Nie dalej, jak w połowie ubiegłego roku, kobieta wyjeżdżała z naszej uliczki, a na nią najechał motocyklista – mówił trzy tygodnie temu w ŻP Krzysztof Bargieł, inicjator kolejnej akcji zamontowania lustra.
W akcję włączył się prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Szaniec” Janusz Mazurek, który pismo parafował w imieniu zainteresowanych, czyli działkowców wjeżdżających i wyjeżdżających z ulicy Zachariasiewicza. Podpisali się pod petycją do Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. Pismo trafiło do Komisji Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego przy urzędzie miejskim. W obradach tejże, oprócz przedstawicieli policji, straży miejskiej, Zarządu Dróg Miejskich, uczestniczył prezydent Wojciech Bakun.
Spotkanie okazało się owocne. Krzysztof Bargieł otrzymał pozytywną opinię wniosku mieszkańców.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Po niespełna miesiącu od wystosowania pisma do władz miasta nasz problem został rozwiązany. To lustro to dla nas niezwykle ważna sprawa. Jest ustawione bardzo dobrze. Widać szeroki łuk ulicy Grunwaldzkiej, co kapitalnie ułatwia nam obecnie wyjazd. Stojąc w tym miejscu, chciałbym podziękować prezydentowi Wojciechowi Bakunowi i Zarządowi Dróg Miejskich za wręcz ekspresowe tempo. Dzięki temu jeszcze przed świętami, gdy – jak wiadomo – ruch będzie jeszcze większy niż na co dzień, będziemy się czuli bezpiecznie na swojej ulicy – mówi pan Krzysztof.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Oo i mamy kolejne inwestycje w mieście... A mówią że się nic nie dzieje. Brawo !!!
Takie samo lustro należy zamontować na ul Brzozowej i E.Gierczak,a dotego wyciać krzaki bo nic nie widac,
...Wiesz co robi to lustro? Ono odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest lustro na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym lustrem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!!!...
Oo i mamy kolejne inwestycje w mieście... A mówią że się nic nie dzieje. Brawo !!!
Takie samo lustro należy zamontować na ul Brzozowej i E.Gierczak,a dotego wyciać krzaki bo nic nie widac,
...Wiesz co robi to lustro? Ono odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest lustro na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym lustrem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!!!...