Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu Mariusz Tkacz zostało odwołany ze stanowiska. Taką decyzję podjął prezydent miasta Robert Choma.
Mariusz Tkacz dymisję otrzymał z miesięcznym wypowiedzeniem, ale sam zrezygnował od 1 czerwca br. Dzisiaj, 29 maja br., pożegnał się z pracownikami. Razem z nim odwołany został członek zarządu tej miejskiej spółki Marian Tomaka. M. Tkacz prezesem zarządu spółki PWiK został w październiku 2011 r. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Nodżaka, który przeszedł na emeryturę. Przed nominacją był przez trzy miesiące wiceprezesem tej spółki, a jeszcze wcześniej prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Przemyślu.
Zmiany w miejskich spółkach zapowiadaliśmy już w połowie maja br. w materiale „Będą zmiany prezesów”. Wówczas jednak nikt tego nie chciał oficjalnie potwierdzić, jednak było raczej przesądzone, że stanowiska stracą osoby kojarzone z obecną opozycją, czyli Platformą Obywatelską. Kilkanaście miesięcy wcześniej prezydent miasta mówił jednak, że w wypadku ewentualnych zmian na stołkach prezesów miejskich spółek nie będzie się kierował przynależnością czy politycznymi sympatiami, tylko fachowością i efektami pracy. Przypomnijmy tylko, że M. Tkacz ma za sobą udane, ogromne przedsięwzięcie jakim było przebudowanie jazu piętrzącego wodę na Sanie wraz z przepławką dla ryb i śluzą dla kajaków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zrobił swoje,moze odejść,czas na kolejnego "fachowca" z klucza partyjnego,a co TO nam szarym uzytkownikom da? a nic woda i tak jest najdroższa w Polsce
Dzisiaj mamy 29 maja. 31 będzie za dwa dni, czyli w niedzielę. Chyba że się mylę?
Z przyjemnością współpracowało mi się z Panem M.Tkaczem żałuj że został odwołany bo moim zdaniem nie liczy się układ polityczny tylko fachowość danego człowieka a tej Panu Prezesowi nie można było odmówić. A jeżeli chodzi o nowego Prezesa mogę powiedzieć tylko tyle że życzę powodzenia i realizacji założonych planów
To teraz kolej chyba na MZK,a ztrudnić fachowca co się zna na problemach transportu publicznego ale nie od strony ekonomicznej ale od strony technicznej,i dajcie kogoś z jajami....
PISiorki zaczynają sprzątać po wygranej Dudy
Za to teraz powołali fachowców :D :D kupa śmiechu, zwłaszcza techniczny.
Zrobił swoje,moze odejść,czas na kolejnego "fachowca" z klucza partyjnego,a co TO nam szarym uzytkownikom da? a nic woda i tak jest najdroższa w Polsce
Dzisiaj mamy 29 maja. 31 będzie za dwa dni, czyli w niedzielę. Chyba że się mylę?
Z przyjemnością współpracowało mi się z Panem M.Tkaczem żałuj że został odwołany bo moim zdaniem nie liczy się układ polityczny tylko fachowość danego człowieka a tej Panu Prezesowi nie można było odmówić. A jeżeli chodzi o nowego Prezesa mogę powiedzieć tylko tyle że życzę powodzenia i realizacji założonych planów