Reklama

Prezes przemyskiego PWiK Mariusz Tkacz odwołany

Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu Mariusz Tkacz zostało odwołany ze stanowiska. Taką decyzję podjął prezydent miasta Robert Choma.

Mariusz Tkacz dymisję otrzymał z miesięcznym wypowiedzeniem, ale sam zrezygnował od 1 czerwca br. Dzisiaj, 29 maja br., pożegnał się z pracownikami. Razem z nim odwołany został członek zarządu tej miejskiej spółki Marian Tomaka. M. Tkacz prezesem zarządu spółki PWiK został w październiku 2011 r. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Nodżaka, który przeszedł na emeryturę. Przed nominacją był przez trzy miesiące wiceprezesem tej spółki, a jeszcze wcześniej prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Przemyślu.
Zmiany w miejskich spółkach zapowiadaliśmy już w połowie maja br. w materiale „Będą zmiany prezesów”. Wówczas jednak nikt tego nie chciał oficjalnie potwierdzić, jednak było raczej przesądzone, że stanowiska stracą osoby kojarzone z obecną opozycją, czyli Platformą Obywatelską. Kilkanaście miesięcy wcześniej prezydent miasta mówił jednak, że w wypadku ewentualnych zmian na stołkach prezesów miejskich spółek nie będzie się kierował przynależnością czy politycznymi sympatiami, tylko fachowością i efektami pracy. Przypomnijmy tylko, że M. Tkacz ma za sobą udane, ogromne przedsięwzięcie jakim było przebudowanie jazu piętrzącego wodę na Sanie wraz z przepławką dla ryb i śluzą dla kajaków.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2015-05-29 19:53:26

    Zrobił swoje,moze odejść,czas na kolejnego "fachowca" z klucza partyjnego,a co TO nam  szarym uzytkownikom da? a nic woda i tak jest najdroższa w Polsce

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 1 - niezalogowany 2015-05-29 20:15:42

    Dzisiaj mamy 29 maja. 31 będzie za dwa dni, czyli w niedzielę. Chyba że się mylę?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Hpt_485 2015-05-30 18:27:02

    Z przyjemnością współpracowało mi się z Panem M.Tkaczem żałuj że został odwołany bo moim zdaniem nie liczy się układ polityczny tylko fachowość danego człowieka a tej Panu Prezesowi nie można było odmówić. A jeżeli chodzi o nowego Prezesa mogę powiedzieć tylko tyle że życzę powodzenia i realizacji założonych planów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości