Do wyborów samorządowych pozostało ponad osiem miesięcy. Choć jeszcze nikt oficjalnie nie zadeklarował, że będzie kandydować na fotel prezydenta Przemyśla, wróble wyćwierkały już nawet całkiem sporą listę. Wszyscy czekają na to, co zrobi obecny włodarz miasta Robert Choma.
Obecnie jedno jest pewne: każda z partii, każde z ugrupowań czy stowarzyszeń „gra w szachy”. Wewnątrz lub za zewnątrz. Tworzą się koalicje, niektórzy układają scenariusze, a jeszcze inni paktują. Jak udało się nam dowiedzieć, większość z nich czeka na decyzję obecnego prezydenta miasta Roberta Chomy. Ten jednak póki co kręci kołem fortuny aż miło. Raz mówi, że w wyborach wystartuje, innym razem, że decyzji jeszcze nie podjął[paywall].
Pojawiła się plotka, że obecny prezydent nadsańskiego grodu może zasiąść w fotelu wojewody podkarpackiego. To by oczywiście oznaczało, że do wyrobów samorządowych nie przystąpi i będzie musiał chwilę „przeczekać”. Podobno mają trwać dość ożywione dyskusje, którym patronują władze Prawa i Sprawiedliwości na linii Podkarpacki Urząd Wojewódzki – Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Z jakim efektem? Ano takim, że R. Choma zostałby wojewodą podkarpackim, a kandydat PiS-u w wyborach na prezydenta Przemyśla zyska jego i Regii Civitas poparcie. Tyle że ostatnia nominacja byłej przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu na wicewojewodę podkarpackiego Lucyny Podhalicz nieco te rewelacje studzi.
A propos Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu, która przewodzi radzie miejskiej. Lista kandydatów na stanowisko prezydenta miasta nie jest jeszcze znana, ale wiele wskazuje na to, że będzie nim ktoś spośród trójki: obecny zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch i prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. Tomasz Zaleszczyk. Największe szanse ma chyba ten pierwszy... Była jeszcze czwarta kandydatura – Lucyny Podhalicz, ale wobec wspomnianej wyżej nominacji była przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu wypadła z gry.
Może się jednak zdarzyć, że R. Choma w wyborach na prezydenta miasta wystartuje i to z bardzo dużymi szansami na reelekcję. – Cały czas trwają rozmowy. Rozważamy różne opcje. Rozmowy mają oczywiście status roboczych, wewnątrz stowarzyszenia. Każdy, kto chce zaistnieć na lokalnej scenie politycznej, musi już mieć zarys list wyborczych. Chcemy samodzielnie wystartować w wyborach. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Oczywiście najmocniejszą pozycję miał i ma obecny prezydent miasta Robert Choma. Był i jest liderem Regii Civitas. W ciągu kilku najbliższych tygodni wszystko powinno się wyjaśnić – powiedział przewodniczący Klubu Radnych Regii Civitas Robert Bal, który – jeśli R. Choma nie wystartuje – także brany jest pod uwagę jako kandydat tego ugrupowania na prezydenta miasta.
Kart nie zamierza odkrywać Platforma Obywatelska. – Dywagacje na ten temat trwają od dłuższego czasu. Na konkretne decyzje trzeba jeszcze poczekać. Nie chcę składać żadnych deklaracji, zastanawiamy się nad różnymi konfiguracjami, ale prawdę powiedziawszy, to nie ja powinienem o tym mówić, bo są szefowie powiatowych i wojewódzkich struktur naszej partii – stwierdził radny Wojciech Błachowicz, który w poprzednich wyborach był kandydatem PO na prezydenta miasta, ale przegrał w II turze z R. Chomą.
O nim, ale także o m.in. Marku Rząsie czy Piotrze Tomańskim wróble ćwierkają w kontekście kandydata Platformy Obywatelskiej. – Chcemy wejść w tak zwaną szeroką koalicję przedwyborczą. Mam tu na myśli przede wszystkim Nowoczesną, ale także inne grupy społeczne, niekoniecznie zrzeszone w partie polityczne. W marcu odbędą się chyba u nas prawybory i wtedy będziemy mądrzejsi. Być może będzie mocny kandydat z Nowoczesnej. Ten powinien charakteryzować się wolą walki i dobrymi rozwiązaniami dla miasta. Liczymy, że wyklaruje się czarny koń wyborów. Mieszkańcy chyba nie wierzą, że Przemyśl, jako bastion PiS-u, może paść. Chcemy, aby to oni także wypowiedzieli się w tej sprawie – wyjaśnił szef powiatowych struktur PO Tomasz Schabowski.
Kto jeszcze? Zupełnie nic wróble nie ćwierkają odnośnie Sojuszu Lewicy Demokratycznej czy Kukiz’15. Być może do walki na głosy staną choćby Błażej Wilk, Maciej Dębicki (Przemyska Kongregacja Kupiecka) czy Mirosław Majkowski. Osoby niezrzeszone w żadnej partii politycznej, ale mające pewne polityczne doświadczenia. Jak choćby ten trzeci, który przecież cztery lata temu startował już raz na urząd prezydenta Przemyśla.
Powyższe dywagacje należy traktować z przymrużeniem oka. Mogą, ale w żadnym wypadku nie muszą mieć poparcia w faktach. Jak będzie, czas pokaże...
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zenekblus byłby odpowiednim kandydatem suwerena.
Z tym Choma robicie sobie jaja. Jak można coś i kogoś takiego proponować ,ba lansować przecież po parkingu w centrum zadupia widać jego 16 letnie rządy w pigułce. O innych sukcesach szkoda pisać , szkoda czasu , słów brak.
Ktoś w tej redakcji zamieszał. Chodzi o wojewode podkarpackiego jak w tytule czy prezydenta Przemyśla w ruinie. Pomijając te bzdury w tytule Choma nie nadaje się w/g mnie nawet na sołtysa np. Wólki Krowickiej. Nie wierzycie , wystarczy spacer po Przemyślu obserwując kamienice , chodniki , bazary , zielony niby rynek , stadiony , hale sportowe , lodowiska , zespoły basenów i inne rejony zadupia. To będzie wystarczyło do oceny niela 16 letniej "pracy" tego jegomościa.
Jedno z dokonań i od razu sukces:http://www.nowiny24.pl/motofakty/a/trzeci-swiat-jest-w-scislym-centrum-przemysla-po-miejskim-parkingu-na-placu-rybim-strach-jezdzic-samochodem-zdjecia,12911709/PISoBOLSZEWIA - inaczej nie potrafimy.
http://forum.nowiny24.pl/%E2%80%9Etrzeci-swiat%E2%80%9D-jest-w-scislym-centrum-przemysla-po-miejskim-parkingu-na-placu-rybim-strach-jezdzic-samochodem-zdjecia-t118178/
Parking, to jeszcze pół biedy, bo jak dla mnie, najbardziej ''zajebistą'' pamiątką jaką odziedziczymy po nim, to rozpieprzony, zdemolowany, sprofanowany Rynek Starego Miasta. Ilekroć przechodzę przez tenże, nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę, płakać się chce normalnie...
Panu Chomie i spółce już podziękujemy. Koniec marnowania potencjału Przemyśla. Dla nich liczą się tylko własne tyłki. Oni nie mają wizji dla naszego miasta. Tyle szans i pomysłów zmarnowali, tyle firm przez ich działania nie zainwestowało w Przemyślu. Dość tego....
Az zal tego miasta. Mieć pecha do takiego wlodarza...
Przemyśl piękne miasto nie musi umierać wraz z Panem Robertem!!!!!!!!!
To bardzo dobry pomysł, aby przez awans pozbyć się tego szkodnika z naszego miasta.
No , no !! sama maślanka ( przeterminowana ) w tej ankiecie ..
Takiego szkodnika Przemysl jeszcze nie miał w Magistracie.
Jak zmieniły się wyniki ankiety od momentu rozpoczęcia pracy urzędników.
No tak, pozbyć się trzeba, ale prawda jest taka, że ten szkodnik wykończył miasto a teraz szuka drogi ucieczki! A jeszcze ta Lucy która ma na sumieniu szpital i przychodnię kolejową.... Szczury z tonącego okrętu...
Żaden ponieważ sami kolesie . Kandydaci z listy gwarantują zachowanie starego układu a co za tym idzie w myśl powiedzenia : "wy nie ruszacie naszych my nie ruszamy waszych".
Cha , cha , ha ale jajca większe niż całe zadupie zwane Królewskim Miastem i do tego Wolnym Przemyślem. Rano ok. 9 Choma 20 głosów o godz. 13- 334 głosy. Nic dodać nic ująć kolesie i podwładni zadbali już by ich pryncypał wygrał plebiscyt , został na V kadencję i dokonał dzieła destrukcji Królewskiego zadupia. Tak to się robi w Przemyślu.
ha ha wybierajcie ciemniacy , stare baby i chłopy ze wsi a obrazek wisi w salonie, wspomnę że nie jestem za po, bardziej w stronę za pis,,, i tak mam gdzieś partie , ważne żeby kasa się zgadzała... a zagłosuję nawet za sld.. kiedy konkordat z kościołem zerwie...
Ulaa maszynka do głosowania nastawiona na chome kreci sie....
Skąd w tak ekspresowym tempie znalazło się tylu idiotów ?!?
To prawda, że maszynka poszła w ruch... ale NIKT już się na to nie da nabrać! Prezydenciku - spadaj z tego miasta.
Już można oglosic nieformalna liste kandydatow spokojnie:PiS: Podhalicz albo Hamryszczak, reszta jest niewybieralna Pan Pich kilka razy do Rady startował i nic to zaważy.PO : Rząsa albo Stojak - jesli Podchalicz nie wystartuje zechca ugrac cos ze to kobieta itd.Regia : Choma, albo dogadaja sie z PiS. No chyba że maja duze ambicje i wystawia Haydera. Bal nie ma szans.SLD : Kulej tu chyba zbyt duzego wyboru nie maja. Chyba ze zaskocza tak jak poniekąd 4 lata temu. Kukiz15 : no coz nikogo nie wypromowali. Maja jednego Posla moze on. A jak nie to beda probowali sie pewnie z kims dogadac.Reszta: bez szans góra 2 %
Sonda wyżej pokazuje, że prawdą jest krążąca w kraju opinia, że Przemyśl to piękne miasto ale ludzie tam ciemni.No, chyba, że to nie sonda ale przekręt przy pomocy maszynki. Redakcja - sprawdzić logowania bo błaźnicie się!
To jakis skandal. Nie wierzę w takie wyniki sondy. Chyba, że cichy elektorat z rozrośniętego aparatu administracyjnego boi się o stratę posad... Czy musi do tego dojść że by się kogoś pozbyć trzeba go awansować? 16 lat to już stanowczo z długo. Już po ostatnich wyborach się załamałem i podjąłem decyzję wyjazdu z miasta na stałe. Jak znowu CH. Wygra to nawet już w odwiedziny tu nie przyjdę.
No tak, tak... ciekawe dywagacje. Ale co będzie się działo z obecną wojewodą? Też dostanie awans do góry? W jaki sposób ma zwolnić się to miejsce?
Do ankiety proponuję dodać "żaden"
Zenekblus byłby odpowiednim kandydatem suwerena.
Z tym Choma robicie sobie jaja. Jak można coś i kogoś takiego proponować ,ba lansować przecież po parkingu w centrum zadupia widać jego 16 letnie rządy w pigułce. O innych sukcesach szkoda pisać , szkoda czasu , słów brak.