Urzędujący prezydent Wojciech Bakun jako pierwszy kandydat zgłosił akces do startu w wyborach.
„Odpowiadając na coraz częściej pojawiające się pytania ze strony mediów, ale też spotykanych w mieście ludzi potwierdzam, że w najbliższych wyborach samorządowych BĘDĘ UBIEGAŁ SIĘ O REELEKCJĘ NA URZĄD PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA!”
- w niedzielny wieczór poinformował prezydent Wojciech Bakun.
„W najbliższym czasie przedstawimy kandydatów do Rady Miejskiej w Przemyślu, a także priorytety, którymi będziemy się kierować w przypadku wyboru na prezydenta i radnych” -
dodał.
Wojciech Antoni Bakun (ur. 29 stycznia 1981 w Przemyślu) – polski polityk, przedsiębiorca i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji, od 2018 prezydent Przemyśla. Z wykształcenia technik informatyk. W 2002 ukończył Policealne Studium Zawodowe. Studiował m.in. prawo w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. W wyborach samorządowych w 2018 wystartował na prezydenta Przemyśla, uzyskując 41,49 proc. głosów (najlepszy rezultat) i przechodząc do drugiej tury. Otrzymał w niej 74,84 proc. głosów, wygrywając tym samym wybory. Urząd objął po zaprzysiężeniu 22 listopada 2018. W 2022 zajął piąte miejsce w rankingu najlepszych prezydentów miast Newsweek Polska. W 2023 wyróżniony przez FRDL Nagrodą im. Jerzego Regulskiego w kategorii „wzmacnianie samorządności lokalnej”, którą przyznano mu za organizację w Przemyślu pomocy humanitarnej dla uchodźców wojennych z Ukrainy w trakcie rosyjskiej inwazji. W związku z tą działalnością otrzymał także w tym samym roku we Florencji Tarczę Świętego Marcina*.
* źródło: Wikipedia [dostęp 15.01.2024 g. 10.30].
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak dla mnie to pan Bakun w całej rozciągłości jest kontynuatorem linii pana R.Chomy, jeśli komuś ta linia odpowiada to niech głosuje.
Sam głosowałem na niego. Niestety po pięciu latach rządzenia w mieście bardzo zawiodłem się na tym człowieku, dałem sie omamić jego pięknym słówkom, utopijnym wizjom itp. Miasto przez te pięć lat stało sie bardziej brudne i zaśmiecone. Komunikacja miejska beznadziejna, Inwestycje w infrastrukturę rowerową - zerowe ( może poza niedopracowaną zresztą ,ścieżką na ul. Mickiewicza, wymuszona jednak przez środowisko rowerowe ). Piesi coraz bardziej marginalizowani, podobnie jak rowerzyści. Generalnie brak konkretnych działań. Moim zdaniem jest to człowiek niewiarygodny, nacechowany arogancją i butą.
Jak dla mnie to pan Bakun w całej rozciągłości jest kontynuatorem linii pana R.Chomy, jeśli komuś ta linia odpowiada to niech głosuje.
Sam głosowałem na niego. Niestety po pięciu latach rządzenia w mieście bardzo zawiodłem się na tym człowieku, dałem sie omamić jego pięknym słówkom, utopijnym wizjom itp. Miasto przez te pięć lat stało sie bardziej brudne i zaśmiecone. Komunikacja miejska beznadziejna, Inwestycje w infrastrukturę rowerową - zerowe ( może poza niedopracowaną zresztą ,ścieżką na ul. Mickiewicza, wymuszona jednak przez środowisko rowerowe ). Piesi coraz bardziej marginalizowani, podobnie jak rowerzyści. Generalnie brak konkretnych działań. Moim zdaniem jest to człowiek niewiarygodny, nacechowany arogancją i butą.