Reklama

Problemy mieszkańców z wjazdem na Stare Miasto

20/09/2019 18:27

Zamieszkanie w ścisłym centrum miasta wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Nie można choćby wjechać autem pod samą kamienicę. A co, gdy trzeba zrobić przeprowadzkę albo remont?

Na problem zwraca uwagę przewodnicząca zarządu osiedla Stare Miasto Anna Grad-Mizgała. Jak opowiada, niedawno do jednej z kamienic wprowadzała się nowa lokatorka. Wspólnota mieszkaniowa chciała jej pomóc i wyrobić dla niej jednorazową przepustkę. – Okazało się, że przepustki w tej kadencji zostały zlikwidowane, ponieważ uznano, że 15 minut dla osób uprawnionych do wjazdu jest wystarczające. 15 minut na załadunek i wyładunek mebli dużym samochodem – mówi.

Twierdzi, że[paywall] doszło nawet do scysji z policjantami, którzy kazali natychmiast przestawić auto i nosić meble z Rybiego Placu. – Te jednorazowe przepustki były potrzebne przy dowozie większych rzeczy, opału, przeprowadzce, a w tym momencie jesteśmy narażeni na niepotrzebny stres. Nie rozumiem komu one przeszkadzały – zaznacza A. Grad-Mizgała.

Reklama

 

15 minut na załadunek

Sekretarz miasta Dariusz Łapa twierdzi, że obecne zasady obowiązują od grudnia 2012 r. Wówczas ustalono całkowity zakaz parkowania na ulicach objętych strefą ograniczonego ruchu oraz umożliwienie wjazdu dostawcom towaru w strefę bez wyznaczonych przedziałów czasowych.

Ustawiony został znak „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką: „nie dotyczy pojazdów z identyfikatorami, służb miejskich, dostawy towarów na czas za i wyładunku max. 15 minut i rowerów”.

D. Łapa precyzuje, że w obecnych przepisach nie ma czegoś takiego jak identyfikator. W związku z tym każdy mieszkaniec Przemyśla może wjechać na Starówkę, zrobić zakupy załadować lub wyładować towar i odjechać. Podobnie jest z przeprowadzką, czy np. dostawą lodówki. Ma na to 15 minut.

Reklama

– O identyfikator nie trzeba już występować. Zwróciliśmy się już do Zarządu Dróg Miejskich o zmianę tabliczki, z której zniknie słowo „identyfikator” – mówi.

Miasto natomiast nie wydaje zgody na to, aby na ulicy ustawić np. kontener na gruz na czas remontu, ponieważ takie okresy mogą się przedłużać do kilku tygodni, a nawet miesięcy. – W takiej sytuacji samochód może wjechać, załadować gruz i wyjechać. Ma na to 15 minut – mówi D. Łapa.

Sekretarz twierdzi, że strażnicy miejscy i policjanci zostali poproszeni o to, aby np. w razie przeprowadzki być wyrozumiałym i nie wystawiać mandatów za przekroczenie wyznaczonego czasu o kilka minut.
PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Karolina B - niezalogowany 2019-09-20 18:54:59

    Wraz z koleżankami założyłyśmy Klub Sexu, dzięki temu rejestrując się dołączasz do mojej i moich koleżanek klubu!Pokazy Nago, Sex Randki, Dyskretne Spotkania, zabawy przez kamerkę i wiele więcej czego zapragniesz. Setki dziewczyn z całej Polski (po prostu wpisujesz swoje miasto a strona wyszukuje Ci chętne dziewczyny z Twojej okolicy!:)sexklub.plKażda dziewczyna na portalu jest dokładnie weryfikowana dzięki czemu masz pewność, że to REALNE osoby, które tak jak ty szukaja seksu, DYSKRETNYCH spotkań, dobrej zabawy i mega wrażeń :)Zapraszamy zarejestruj się Dołącz do Nas i przekonaj się sam :) +21http://sexklub.pl

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JW - niezalogowany 2019-09-20 19:15:20

    Przyjedzcie do Jaroslawia na starowke tu wszystko wolno

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2019-09-20 21:54:26

    z 15 minut zrobi sie 24h.    problem jest ale wszystko mozna rozwiazać kupując bilet w parkomomacie. pierwsza godzina gratis druga oplata i kolejna płatna. wtedy by nie bylo tworzenia parkingów na ulicy Franciszkanskiej lub Kazimierzowskiej. czas podany przykladowo parkowania, mozna mniej lub wiecej wydluzyc. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama