Reklama

Projekt „Kładka Przemyskiego Niedźwiadka” złożony

24 września br. projektowi nazwy budowanej kładki pieszo-rowerowej nadany został nowy formalny wymiar. Do przemyskiego magistratu wpłynął wniosek wraz z podpisami mieszkańców.

Odpowiednie dokumenty złożył jeden z inicjatorów akcji nazwania wciąż budowanego obiektu na Sanie kładką Przemyskiego Niedźwiadka Paweł Haliniak z Nowoczesnej Ryszarda Petru. – Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zbieranie podpisów, którzy[paywall] podpisali się pod tym wnioskiem, uznając, że pomysł tej nazwy, zainicjowany przez naszą partię, przypadł im do gustu. W wyniku tych wszystkich czynników złożyłem do przemyskiego urzędu listę z ponad tysiącem podpisów mieszkańców. Ich głos został wyrażony, teraz czas, by został usłyszany przez decydentów naszego miasta – powiedział P. Haliniak.

Jaką drogę projekt ma do przejścia? Zgodnie ze Statutem Miasta Przemyśla inicjatywa uchwałodawcza przysługuje m.in. grupie mieszkańców miasta posiadającej czynne prawo wyborcze do organów samorządu terytorialnego, liczącej co najmniej 300 osób. Ten wymóg został spełniony. – Jeżeli projekt został złożony prawidłowo, zawiera wszystkie niezbędne elementy, wykaz osób popierających podlega badaniu pod kątem prawidłowości złożenia wymaganej ilości podpisów mieszkańców oraz danych w nim zawartych , a następnie kierowany jest do komisji do spraw Nazewnictwa Ulic i Placów, która wydaje swoją opinię. Opiniuje go też właściwy zarząd osiedla. Dopiero wtedy, wraz z opinią prezydenta miasta lub jego zastępcy, może być skierowany pod obrady rady miejskiej – wyjaśnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ron Oczywistek - niezalogowany 2015-10-11 22:09:22

    Ma być  -  KŁADUSIA  ŚWIĘTEGO ANIOŁA STRÓŻÓSIA - tylko taka nazwa wchodzi w rachubę, a jeśli ta inicjatywa nie zyska większości poparcia, w ten czas, kładkę należy rozebrać tudzież zdemontować w trybie doraźnym i natychmiastowym !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kuku - niezalogowany 2015-11-05 19:58:34

    Przepraszam  czy  w Polsce zapanowała epidemia pod nazwą przepraszam za słowo "świętoj ........ ść"? Czy wszystko musi być takie " święte" ? Gdzie jakaś część społeczeństwa nie spełnia kryteriów tolerancji, zrozumienia o odmienności zdań i poglądów na wiele spraw. Czy musi panować wszechwładne kryterium dzielenia na swoich  i  obcych?Jest tylu  wspaniałych ludzi w przeszłej  historii naszego pięknego miasta, że warto być ich  imieniem uczcić nową kładkę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama