24 września br. projektowi nazwy budowanej kładki pieszo-rowerowej nadany został nowy formalny wymiar. Do przemyskiego magistratu wpłynął wniosek wraz z podpisami mieszkańców.
Odpowiednie dokumenty złożył jeden z inicjatorów akcji nazwania wciąż budowanego obiektu na Sanie kładką Przemyskiego Niedźwiadka Paweł Haliniak z Nowoczesnej Ryszarda Petru. – Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zbieranie podpisów, którzy[paywall] podpisali się pod tym wnioskiem, uznając, że pomysł tej nazwy, zainicjowany przez naszą partię, przypadł im do gustu. W wyniku tych wszystkich czynników złożyłem do przemyskiego urzędu listę z ponad tysiącem podpisów mieszkańców. Ich głos został wyrażony, teraz czas, by został usłyszany przez decydentów naszego miasta – powiedział P. Haliniak.
Jaką drogę projekt ma do przejścia? Zgodnie ze Statutem Miasta Przemyśla inicjatywa uchwałodawcza przysługuje m.in. grupie mieszkańców miasta posiadającej czynne prawo wyborcze do organów samorządu terytorialnego, liczącej co najmniej 300 osób. Ten wymóg został spełniony. – Jeżeli projekt został złożony prawidłowo, zawiera wszystkie niezbędne elementy, wykaz osób popierających podlega badaniu pod kątem prawidłowości złożenia wymaganej ilości podpisów mieszkańców oraz danych w nim zawartych , a następnie kierowany jest do komisji do spraw Nazewnictwa Ulic i Placów, która wydaje swoją opinię. Opiniuje go też właściwy zarząd osiedla. Dopiero wtedy, wraz z opinią prezydenta miasta lub jego zastępcy, może być skierowany pod obrady rady miejskiej – wyjaśnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ma być - KŁADUSIA ŚWIĘTEGO ANIOŁA STRÓŻÓSIA - tylko taka nazwa wchodzi w rachubę, a jeśli ta inicjatywa nie zyska większości poparcia, w ten czas, kładkę należy rozebrać tudzież zdemontować w trybie doraźnym i natychmiastowym !!!
Przepraszam czy w Polsce zapanowała epidemia pod nazwą przepraszam za słowo "świętoj ........ ść"? Czy wszystko musi być takie " święte" ? Gdzie jakaś część społeczeństwa nie spełnia kryteriów tolerancji, zrozumienia o odmienności zdań i poglądów na wiele spraw. Czy musi panować wszechwładne kryterium dzielenia na swoich i obcych?Jest tylu wspaniałych ludzi w przeszłej historii naszego pięknego miasta, że warto być ich imieniem uczcić nową kładkę.
Ma być - KŁADUSIA ŚWIĘTEGO ANIOŁA STRÓŻÓSIA - tylko taka nazwa wchodzi w rachubę, a jeśli ta inicjatywa nie zyska większości poparcia, w ten czas, kładkę należy rozebrać tudzież zdemontować w trybie doraźnym i natychmiastowym !!!
Przepraszam czy w Polsce zapanowała epidemia pod nazwą przepraszam za słowo "świętoj ........ ść"? Czy wszystko musi być takie " święte" ? Gdzie jakaś część społeczeństwa nie spełnia kryteriów tolerancji, zrozumienia o odmienności zdań i poglądów na wiele spraw. Czy musi panować wszechwładne kryterium dzielenia na swoich i obcych?Jest tylu wspaniałych ludzi w przeszłej historii naszego pięknego miasta, że warto być ich imieniem uczcić nową kładkę.