Reklama

Prokuratura bada sprawę śmierci 82-letniej przemyślanki

31/01/2018 19:00

Przez dwa dni ponad sto osób poszukiwało 82-letniej mieszkanki Przemyśla, która oddaliła się ze szpitala. Niestety w okolicy ulicy Przerwa znaleziono jej zwłoki.

– Dwudziestego czwartego stycznia, o godzinie jedenastej dwadzieścia dwie lekarz dyżurny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Przemyślu powiadomił policję o tym, że około godziny dziewiątej trzydzieści z terenu szpitala oddaliła się osiemdziesięciodwuletnia Krystyna P., mieszkanka ulicy Grunwaldzkiej w Przemyślu – mówi sierż. szt. Marta Fac, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Kobieta poprzedniego dnia skarżyła się na silne bóle głowy i została karetką przywieziona do szpitala. Po nocy spędzonej w lecznicy rano miała zostać wypisana do domu. W trakcie oczekiwania na wypis już we własnym ubraniu oddaliła się w nieznanym kierunku. Wiadomo, że nie miała przy sobie telefonu ani pieniędzy. O godzinie dwunastej zostały ogłoszone poszukiwania kategorii pierwszej, czyli najpilniejszej.

W akcji poszukiwawczej brało udział osiemdziesięciu policjantów, strażacy Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Straży Granicznej z psem tropiącym i kamerami termowizyjnymi, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, dziewięciu członków ze stowarzyszenia „Storat” z psami oraz jeden wolontariusz dysponujący dronem. Razem ponad sto osób. Przeszukano rozległy teren ciągnący się od szpitala aż do torów kolejowych. Następnego dnia w odległości sześciu kilometrów od szpitala, w polu, niedaleko ulicy Przerwa znaleziono zwłoki poszukiwanej kobiety.

Zmarła z wyziębienia

– Ciało kobiety zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, z których wynika, że przyczyną śmierci było wyziębienie – informuje Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Wykluczono udział osób trzecich. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przemyślu.

Reklama

Stanowisko szpitala

Oświadczenie Działu Rozwoju, Promocji i Komunikacji Społecznej Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu: „Pacjentka, lat 82, po diagnostyce w SOR, oczekująca na wypis do domu w poczekalni ogólnej[paywall], samowolnie oddaliła się ze szpitala w godzinach rannych. W trakcie pobytu wykonano badania laboratoryjne oraz pacjentka była kilkukrotnie konsultowana przez lekarzy różnych specjalności. Nie wyrażała zgody na proponowaną hospitalizację w oddziale chorób wewnętrznych, co potwierdziła własnoręcznym podpisem. Każdy pacjent, który nie jest ubezwłasnowolniony lub nie znajduje się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia lub jego stan psychiczny nie wymaga zastosowania środków przymusu bezpośredniego, ma możliwość samowolnego opuszczenia szpitala”.


fot.KMP Przemyśl
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Sok z buraka - niezalogowany 2018-01-31 19:16:39

    Śmiechu warte,tydzień temu z urzędu winna prokuratura zająć się sprawą,poza tym upartyjnienie w/w instytucji zamiecie sprawę pozostawienia pacjentki w XXI wieku na śmierć z zamarznięcia -być może młody ambitny prawnik zażąda odszkodowania dla rodziny bądź hospicjum -niech szpital płaci ma ubezpieczenie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    .. - niezalogowany 2018-01-31 19:59:23

    Według tego artykułu i informacji, to pacjentka odmówiła leczenia na oddziale i to pisemnie? To przecież nikt nie będzie na siłę trzymał w szpitalu. A prokuratura bodajże zawsze w takich sytuacjach prowadzi...?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-02-01 01:01:02

    ??????? główka boli 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama