Reklama

Prokuratura: Kierowca i prawnik szmuglowali narkotyki

02/07/2017 20:00

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu zakończyła śledztwo w sprawie obywateli Ukrainy, którzy szmuglowali ponad 27 kilogramów marihuany. Obaj staną przed tutejszym Sądem Okręgowym.

Oskarżeni to 48 letni Vasyl B. – z zawodu kierowca i 40 letni Dmytro S. – prawnik z wykształcenia, prowadzący działalność gospodarczą. Do zdarzenia z ich udziałem doszło rok temu na[paywall] polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusz celny, po wytypowaniu do kontroli samochodu marki Mercedes Citan, w jej trakcie zauważył nienaturalnie pogrubioną warstwę podłogi w okolicy fotela kierowcy. Szczegółowa kontrola ujawniła 88 ukrytych pakunków zawierających susz roślinny marihuany o wadze ponad 27 kg.

– Obaj oskarżeni nie przyznali się do winy, a złożone wyjaśnienia były sprzeczne wzajemnie ze sobą i ustalonym stanem faktycznym – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, a następnie ten najsurowszy środek zapobiegawczy zamieniono na zakazy opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu, dozory policji, poręczenia i zabezpieczenie majątkowe.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama