Prokuratura Okręgowa w Przemyślu zakończyła śledztwo w sprawie obywateli Ukrainy, którzy szmuglowali ponad 27 kilogramów marihuany. Obaj staną przed tutejszym Sądem Okręgowym.
Oskarżeni to 48 letni Vasyl B. – z zawodu kierowca i 40 letni Dmytro S. – prawnik z wykształcenia, prowadzący działalność gospodarczą. Do zdarzenia z ich udziałem doszło rok temu na[paywall] polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusz celny, po wytypowaniu do kontroli samochodu marki Mercedes Citan, w jej trakcie zauważył nienaturalnie pogrubioną warstwę podłogi w okolicy fotela kierowcy. Szczegółowa kontrola ujawniła 88 ukrytych pakunków zawierających susz roślinny marihuany o wadze ponad 27 kg.
– Obaj oskarżeni nie przyznali się do winy, a złożone wyjaśnienia były sprzeczne wzajemnie ze sobą i ustalonym stanem faktycznym – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.
Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, a następnie ten najsurowszy środek zapobiegawczy zamieniono na zakazy opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu, dozory policji, poręczenia i zabezpieczenie majątkowe.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze