Po raz piąty 29 września odbył się bieg „Przemyska Piątka dla Hospicjum”. Wzięło w nim udział prawie 248 osób.
Dochód z imprezy wspiera utworzenie Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. św. Łazarza w Przemyślu. Jego założycielem jest katolickie stowarzyszenie Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy. Już funkcjonuje hospicjum domowe oraz ośrodek troski o płodność metodą naprotechnologii. W przyszłości ma powstać hospicjum dla dzieci oraz dla dorosłych z oddziałem[paywall] geriatrycznym i domem dziennego pobytu dla seniorów. – Naszą ideą jest troska o człowieka od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci – zaznacza ks. Józef Bar, prezes stowarzyszenia. – Przemyska Piątka to z jednej strony promocja zdrowia, a z drugiej – idei opieki wobec ludzi chorych. Uznaliśmy, że bieg na 5 kilometrów służy zdrowiu i promuje zdrowy tryb życia. Jest to idea, którą warto wspierać i która jednocześnie promuje naszą inicjatywę – mówi duchowny.
Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. św. Łazarza będzie się mieścić w jednym z pustych budynków po dawnym szpitalu wojskowym. Jego pełny remont pochłonie prawie 7 mln zł. Dużą część tych środków stanowić będzie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Organizacji potrzebny jest natomiast wkład własny.Kategoria open mężczyźni: 1. Damian Kic z Przemyśla; 2. Gabriel Kuropatwa z Przemyśla; 3. Karol Machowski z Krosna.
Kategoria open kobiety: 1. Victoriya Dutkevych ze Lwowa, 2. Ewelina Kic z Przemyśla; 3. Weronika Klinger z Ostrowa.
Osoby niepełnosprawne na wózkach aktywnych: 1. Andrzej Paduch ze Stanisławczyka (gm. Przemyśl); 2. Zdzisław Jabłecki z Żurawicy; 3. Artur Bobek z Rokszyc.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze