„My, mieszkanki i mieszkańcy Przemyśla, domagamy się zaprzestania działań, prowadzących do zniszczenia deptaku nad Sanem na Zasaniu w Przemyślu”. To właśnie to hasło przyświecało zgromadzonym dziś o g. 11 na Placu Konstytucji 3 Maja członkom Towarzystwa Ulepszania Miasta.
Protestujący zgodnie opowiadali się przeciw:
Domagali się natomiast poważnych konsultacji społecznych w sprawie planowanego remontu ul. 22 Stycznia i ul. Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II oraz wzięcia pod uwagę głosu mieszkańców Przemyśla w tej sprawie.
Banery z hasłami: „Miasto jest nasze", „Wierzę w życie pozasamochodowe", czy „Ulicy pogłębienie deptaka zniszczenie" to tylko przykłady rzucających się w oczy sloganów.
„W chwili obecnej prowadzona jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA inwestycja pod nazwą „Przebudowa Mostu w Przemyślu linii Kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka” (w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych – etap II”). W ramach przebudowy mostu kolejowego zostało zaplanowane obniżenie przebiegającej pod nim jezdni ul. 22 Stycznia o 80 cm względem chodnika (wykonanie podkopu, zainstalowanie barierek oddzielających jezdnię od chodnika), które spowoduje uciążliwe dla mieszkańców miasta zmiany:
– Nie chcemy by bulwary nad Sanem, dzisiaj tak licznie odwiedzane przez wszystkich mieszkańców Przemyśla, a szczególnie przez rodziny z małymi dziećmi, utraciły swój charakter. To miejsce jest nie tylko piękne, ale też niezbędne do życia w naszym mieście. Planowane zmiany nie będą służyć mieszkańcom, nie mają też żadnego logicznego i finansowego uzasadnienia.
Jako mieszkanki i mieszkańcy Przemyśla chcemy decydować o kształcie i funkcji tego ważnego dla nas miejsca
– tłumaczą organizatorzy.
Petycję z jaką występuje Towarzystwo Ulepszania Miasta można podpisać wpisując w wyszukiwarkę Facebooka lub stronę petycjeonline.com hasło: NIE dla podkopu pod mostem kolejowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."wymusi obniżenie jezdni ul. Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II i instalację barierek na odcinku między mostem kolejowym a Mostem im. Orląt Przemyskich, a w przyszłości, podczas wykonania podkopu również pod mostem Orląt stworzy ciąg barierek od ulicy Barskiej aż do placu zabaw na Czuwaju;" To po co było robić ze starego przęsła kolejowego kładkę pieszo-rowerową, skoro dysponujecie (a zakładam, że macie już 100% pewność o tym co piszecie) planami przebudowy ulicy? Wogóle cały czas te wasze plany przebudowy o których wciąż pier....icie są z doopy. Jeszcze nikt planów nie widział, a Ci już straszą mieszkańców.
"wymusi obniżenie jezdni ul. Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II i instalację barierek na odcinku między mostem kolejowym a Mostem im. Orląt Przemyskich, a w przyszłości, podczas wykonania podkopu również pod mostem Orląt stworzy ciąg barierek od ulicy Barskiej aż do placu zabaw na Czuwaju;" To po co było robić ze starego przęsła kolejowego kładkę pieszo-rowerową, skoro dysponujecie (a zakładam, że macie już 100% pewność o tym co piszecie) planami przebudowy ulicy? Wogóle cały czas te wasze plany przebudowy o których wciąż pier....icie są z doopy. Jeszcze nikt planów nie widział, a Ci już straszą mieszkańców.