Reklama

Prowadzili poszukiwania i ewakuowali poszkodowanych. Strażacy sprawdzali swoje możliwości [ZDJĘCIA]

13 jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i gminy Kańczuga wespół z jednostką OSP Husów wzięło udział w Miejsko-Gminnych Manewrach Pożarniczych zorganizowanych w Łopuszce Wielkiej. Ćwiczenia, mimo że zaplanowane, jak zwykle przy tego typu okazjach przyniosły i niespodzianki, pokazując, że każde zdarzenie jest inne, a każda prowadzona akcja nieprzewidywalna.

Działania w ramach manewrów przeprowadzone zostały w sobotę, 4 września.

Założeniem ćwiczeń było[paywall] przypomnienie druhom OSP podstawowych zasad organizacji i prowadzenia działań poszukiwawczych, jak również udzielania pomocy medycznej i ewakuacji poszkodowanych.


Z przygotowanymi zadaniami zmierzyli się strażacy z 14 jednostek: OSP Rączyna, OSP Husów, OSP Kańczuga, OSP Pantalowice, OSP Łopuszka Mała, OSP Łopuszka Wielka, OSP Lipnik, OSP Bóbrka Kańczudzka, OSP Krzeczowice, OSP Sietesz, OSP Chodakówka, OSP Żuklin, OSP Siedleczka i OSP Niżatyce. Dla druhów przygotowano dwa scenariusze działań.

Zanim jednak przystąpili do zadań, przypomnieli sobie nieco teorii. Pogadankę na temat prawidłowego prowadzenia działań poszukiwawczych w terenie wygłosili członkowie Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Husów, uczulając na fakt, że od podjętych w ich trakcie decyzji może zależeć życie i zdrowie ludzi.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama