13 jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i gminy Kańczuga wespół z jednostką OSP Husów wzięło udział w Miejsko-Gminnych Manewrach Pożarniczych zorganizowanych w Łopuszce Wielkiej. Ćwiczenia, mimo że zaplanowane, jak zwykle przy tego typu okazjach przyniosły i niespodzianki, pokazując, że każde zdarzenie jest inne, a każda prowadzona akcja nieprzewidywalna.
Działania w ramach manewrów przeprowadzone zostały w sobotę, 4 września.
Założeniem ćwiczeń było[paywall] przypomnienie druhom OSP podstawowych zasad organizacji i prowadzenia działań poszukiwawczych, jak również udzielania pomocy medycznej i ewakuacji poszkodowanych.
Z przygotowanymi zadaniami zmierzyli się strażacy z 14 jednostek: OSP Rączyna, OSP Husów, OSP Kańczuga, OSP Pantalowice, OSP Łopuszka Mała, OSP Łopuszka Wielka, OSP Lipnik, OSP Bóbrka Kańczudzka, OSP Krzeczowice, OSP Sietesz, OSP Chodakówka, OSP Żuklin, OSP Siedleczka i OSP Niżatyce. Dla druhów przygotowano dwa scenariusze działań.
Zanim jednak przystąpili do zadań, przypomnieli sobie nieco teorii. Pogadankę na temat prawidłowego prowadzenia działań poszukiwawczych w terenie wygłosili członkowie Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Husów, uczulając na fakt, że od podjętych w ich trakcie decyzji może zależeć życie i zdrowie ludzi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze