Reklama

Przebadają wzrok pod kątem zaćmy

02/04/2018 14:00

Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio zaprasza na bezpłatne badania zaćmy. Zostaną one przeprowadzone w sobotę, 7 kwietnia, w godz. 9.00 – 13.30 na terenie poradni okulistycznej w szpitalu na Monte (przy oddziale okulistyki, wejście od strony SOR-u, II piętro). O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Do badania zaproszone są kobiety i mężczyźni powyżej 40 roku życia, u których doszło do pogorszenia widzenia w jednym lub obydwu oczach. Badaniem szczególnie powinni być objęci pacjenci chorzy na cukrzycę, długotrwale leczeni sterydami oraz pacjenci, u których zaćma występuje rodzinnie.

Zapisy będą prowadzone pod numerem telefonu 16 677 50 41 w dniach 3 – 6 kwietnia w godz. 9.00 – 11.00. Liczba miejsc ograniczona – przebadanych zostanie tylko 100 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Badanie będzie polegać na określeniu ostrości widzenia oczu, pomiarze ciśnienia wewnątrzgałkowego, rozszerzeniu źrenic i badaniu w lampie szczelinowej. Oprócz tego wszyscy pacjenci zostaną objęci okresowym badaniem kontrolnym w przyszpitalnej poradni okulistycznej. 

W przypadku obecności zaćmy, która kwalifikuje się do leczenia operacyjnego pacjenci zostaną objęci programem leczenia zaćmy w ramach refundacji NFZ.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama