Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio zaprasza na bezpłatne badania zaćmy. Zostaną one przeprowadzone w sobotę, 7 kwietnia, w godz. 9.00 – 13.30 na terenie poradni okulistycznej w szpitalu na Monte (przy oddziale okulistyki, wejście od strony SOR-u, II piętro). O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Do badania zaproszone są kobiety i mężczyźni powyżej 40 roku życia, u których doszło do pogorszenia widzenia w jednym lub obydwu oczach. Badaniem szczególnie powinni być objęci pacjenci chorzy na cukrzycę, długotrwale leczeni sterydami oraz pacjenci, u których zaćma występuje rodzinnie.
Zapisy będą prowadzone pod numerem telefonu 16 677 50 41 w dniach 3 – 6 kwietnia w godz. 9.00 – 11.00. Liczba miejsc ograniczona – przebadanych zostanie tylko 100 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Badanie będzie polegać na określeniu ostrości widzenia oczu, pomiarze ciśnienia wewnątrzgałkowego, rozszerzeniu źrenic i badaniu w lampie szczelinowej. Oprócz tego wszyscy pacjenci zostaną objęci okresowym badaniem kontrolnym w przyszpitalnej poradni okulistycznej.
W przypadku obecności zaćmy, która kwalifikuje się do leczenia operacyjnego pacjenci zostaną objęci programem leczenia zaćmy w ramach refundacji NFZ.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze