„Ulica zdrowia” – comiesięczna akcja stanowiąca okazję do wykonania podstawowych badań – cieszy się w mieście nad Sanem sporym zainteresowaniem.
4 lipca na ul. Grodzkiej swój stan zdrowia skontrolowało 553 mieszkańców. 21 z nich udzieliło dodatkowo wsparcia Podkarpackiemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, dzieląc się bezcennym darem życia.
Uczestnicy akcji otrzymali też ulotki z niezbędnymi informacjami dotyczącymi chorób odkleszczowych, a także ostrzegające i informujące o sposobach postępowania w przypadku poparzenia barszczem Sosnowskiego. W ramach przedsięwzięcia urzędu miejskiego, wpisującego się w program „Bezpieczny Jarosław”, w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w godzinach od 9 do 12, można wykonać bezpłatnie badania słuchu i ciśnienia tętniczego krwi. Skorzystać z porad dietetycznych, pielęgniarskich, konsultacji kosmetycznych i badania stóp. Kolejne terminy to: 1 sierpnia, 5 września i 3 października.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze