Reklama

Przebudują drogę przez Pawłosiów do autostrady

24/02/2017 16:00

We wrześniu 2018 r. ma być gotowe odnowione i przebudowane połączenie Jarosławia z wjazdem na autostradę A4 na węźle Jarosław Wschód, biegnące przez Pawłosiów.

Inwestycja będzie kosztować blisko 12 mln zł. Prawie 10 mln będzie pochodzić z dofinansowania unijnego. Prace mają ruszyć w marcu i potrwają[paywall] półtora roku.

Umowę podpisali w czwartek, 16 lutego, przedstawiciele powiatu, będącego głównym realizatorem przebudowy: starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, , wicestarosta Józef Szkoła, i skarbnik powiatu Agnieszka Mroczka jako. Partnerują mu gminy Pawłosiów i Jarosław. Projekt dofinansowany jest z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Reklama

– Poprzez ten projekt chcemy poprawić powiązania komunikacyjne naszego powiatu, przede wszystkim Jarosławia, z autostradą A4 oraz oczywiście zwiększyć komfort jazdy poprzez znaczącą poprawę stanu technicznego biegnącej przez Pawłosiów drogi, z wybudowaniem tak potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ulic Pawłosiowskiej i Strzeleckiej – mówi T. Chrzan. – Cieszę się tym bardziej, bo na całym Podkarpaciu w ramach tego konkursu zakwalifikowano do dofinansowania tylko 6 projektów, a nasz znalazł się na czwartym miejscu – dodaje.

Przebudowa będzie obejmować poszerzenie biegnącej przez Pawłosiów drogi i wykonanie chodników. Na nieremontowanej wcześniej części będzie nowa nawierzchnia. W sumie zmodernizowany będzie niemal 5-kilometrowy odcinek. Zwykłe skrzyżowanie przy wyjeździe z Pawłosiowa w stronę Jarosławia zostanie zamienione na czterowylotowe rondo.

Reklama

– Prace w pierwszej fazie polegać będą między innymi na rozbiórce istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników – opisuje starosta. – Następnie będzie wykonana nowa konstrukcja nawierzchni jezdni i chodników wraz z ich poszerzeniem i przebudowa skrzyżowania z ulicą Strzelecką w małe rondo. Przewidywana jest również przebudowa zjazdów oraz typowe prace wykończeniowe, takie jak: plantowanie zieleńców z ich humusowaniem i obsianiem trawą czy wykonanie oznakowania poziomego i pionowego – wyjaśnia T. Chrzan.


fot.Roman Kijanka
Umowę w urzędzie marszałkowskim podpisali (od lewej): wicestarosta jarosławski Józef Szkoła, starosta Tadeusz Chrzan oraz skarbnik Agnieszka Mroczka.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama