We wrześniu 2018 r. ma być gotowe odnowione i przebudowane połączenie Jarosławia z wjazdem na autostradę A4 na węźle Jarosław Wschód, biegnące przez Pawłosiów.
Inwestycja będzie kosztować blisko 12 mln zł. Prawie 10 mln będzie pochodzić z dofinansowania unijnego. Prace mają ruszyć w marcu i potrwają[paywall] półtora roku.
Umowę podpisali w czwartek, 16 lutego, przedstawiciele powiatu, będącego głównym realizatorem przebudowy: starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, , wicestarosta Józef Szkoła, i skarbnik powiatu Agnieszka Mroczka jako. Partnerują mu gminy Pawłosiów i Jarosław. Projekt dofinansowany jest z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
– Poprzez ten projekt chcemy poprawić powiązania komunikacyjne naszego powiatu, przede wszystkim Jarosławia, z autostradą A4 oraz oczywiście zwiększyć komfort jazdy poprzez znaczącą poprawę stanu technicznego biegnącej przez Pawłosiów drogi, z wybudowaniem tak potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ulic Pawłosiowskiej i Strzeleckiej – mówi T. Chrzan. – Cieszę się tym bardziej, bo na całym Podkarpaciu w ramach tego konkursu zakwalifikowano do dofinansowania tylko 6 projektów, a nasz znalazł się na czwartym miejscu – dodaje.
Przebudowa będzie obejmować poszerzenie biegnącej przez Pawłosiów drogi i wykonanie chodników. Na nieremontowanej wcześniej części będzie nowa nawierzchnia. W sumie zmodernizowany będzie niemal 5-kilometrowy odcinek. Zwykłe skrzyżowanie przy wyjeździe z Pawłosiowa w stronę Jarosławia zostanie zamienione na czterowylotowe rondo.
– Prace w pierwszej fazie polegać będą między innymi na rozbiórce istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników – opisuje starosta. – Następnie będzie wykonana nowa konstrukcja nawierzchni jezdni i chodników wraz z ich poszerzeniem i przebudowa skrzyżowania z ulicą Strzelecką w małe rondo. Przewidywana jest również przebudowa zjazdów oraz typowe prace wykończeniowe, takie jak: plantowanie zieleńców z ich humusowaniem i obsianiem trawą czy wykonanie oznakowania poziomego i pionowego – wyjaśnia T. Chrzan.

fot.Roman Kijanka
Umowę w urzędzie marszałkowskim podpisali (od lewej): wicestarosta jarosławski Józef Szkoła, starosta Tadeusz Chrzan oraz skarbnik Agnieszka Mroczka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze