Reklama

Przedszkolaki na olimpiadzie

26/05/2016 12:33

W sobotę, 21 maja, w przemyskiej Hali Sportowej odbyła się VII „Olimpiada Przedszkolaków”.

Wszystko było jak na prawdziwej olimpiadzie: znicz, medale, poszczególne drużyny wystąpiły w swoich strojach, a przede wszystkim panowała piękna, sportowa atmosfera. W siódmej edycji „Olimpiady Przedszkolaków” wzięły udział przedszkola numer: 2, 3, 4, 7, 9, 11, 12, 14, 16 oraz Niepubliczne Przedszkole „Kraina Odkrywców” i Publiczne Przedszkole Zgromadzenia sióstr Felicjanek. 

Szczytna idea

– Kontynuując imprezę zapoczątkowaną przez świętej pamięci Jerzego Miśkiewicza, chcemy, aby nasza młodzież już od najmłodszych lat miała czynny kontakt ze sportem, co wpływa na rozwój fizyczny – mówi Władysław Maciupa, przewodniczący Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Ziemi Przemyskiej, które wraz ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Kazanów” było organizatorem olimpiady. – Ideą jest kształtowanie u najmłodszych właściwych postaw poprzez zorganizowaną zabawę, umiejętność współdziałania w zespole, zasady gry fair play, właściwie pojętą konkurencję. Cieszymy się, że z roku na rok w olimpiadzie startuje coraz więcej drużyn i jest coraz większe zaangażowanie ze strony personelu przedszkoli i rodziców, którzy już zakładają fankluby.


fot.Jacek Szwic
Kopnąć piłkę, to niby nic trudnego, ale kopnąć na olimpiadzie to już wyczyn.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama