Gmina Jarosław intensyfikuje prace nad budową przedszkola w Sobiecinie. Roboty budowlane ruszą najpewniej jeszcze w pierwszej połowie roku, ale już dziś wiadomo, że przedszkole będzie jednym z najładniejszych tego typu obiektów w regionie.
Świadczy o tym wizualizacja opracowywanej od jesieni ubiegłego roku dokumentacji projektowej.
– Będzie przestronne, bezpieczne i nowoczesne – chwalą się władze gminy za pośrednictwem swojej strony internetowej. Oszczędny opis nie oddaje jednak w pełni subtelnej elegancji i nowoczesności planowanego budynku.
W jego dość nieoczywistej bryle dominować będą[paywall]: drewno i nowoczesne detale architektoniczne, a charakteru doda mu duża liczba przeszklonych powierzchni. Funkcjonalnie obiekt ma spełniać rzecz jasna wszystkie standardy.
Budynek będzie się składał z czterech sal dydaktycznych – trzy zarezerwowane są dla przedszkolaków, w jednej zaplanowano stworzenie żłobka.
Co istotne przygotowywana dokumentacja zawiera rozwiązania techniczne pozwalające na rozbudowanie budynku o kolejny segment. Każda z sal, w których architekci przewidzieli duże okna i przeszklone ściany, ma mieć swoje sanitariaty oraz zaplecze.
Budynek będzie miał też swoją kuchnię oraz pomieszczenia zaplecza technicznego.
Oczywiście w planach przewidziano też zagospodarowanie terenu wokół przyszłego przedszkola: plac zabaw będzie częściowo zadaszony, a projektanci założyli ustawienie elementów małej architektury. Przy budynku powstanie też parking, na którym zmieści co najmniej kilkanaście samochodów. Nowoczesne przedszkole powstanie w Sobiecinie, w bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy wiejskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze