Reklama

Przejścia przy kościołach zostaną zmodernizowane

30/07/2020 14:45

W Jarosławiu inwestują w bezpieczeństwo pieszych. W ramach najnowszego, realizowanego przez tutejszy ratusz programu dwa przejścia w ciągu ulicy 3 Maja przejdą gruntowną modernizacjęna wzór tego istniejącego w okolicach skrzyżowania z ul. Poniatowskiego i 3 Maja.

Projekt nazywa się „Poprawa bezpieczeństwa pieszych w Jarosławiu” i kosztować będzie 170 tys. zł. Przy czym miasto ze swej kasy wyłoży 70 tys., reszta zaś pochodzi z dofinansowania ze środków zewnętrznych. Za tę kwotę w ratuszu planują przede wszystkim wykonać modernizację dwóch przejść dla pieszych[paywall] przy ul. 3 Maja w okolicy kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jarosławiu (ul. 3 Maja 12) oraz kościoła Chrystusa Króla (ul. 3 Maja 49). Będzie ona polegać na poprawieniu widoczności osób z nich korzystających, poprzez zamontowanie czujników ruchu, które uruchamiają migające światła w jezdni i nad nią w momencie, gdy na pasach znajdzie się pieszy. Tego typu przejście funkcjonuje już w biegu ulicy 3 Maja w okolicach skrzyżowania z ulicą Poniatowskiego i zastosowane na nim rozwiązania zyskały aprobatę zarówno pieszych, jak i kierowców. Tzw. aktywne przejścia powstaną do końca listopada br.

 

Reklama

Edukacja i konkursy

Modernizacja przejść to jednak nie wszystko. Program zawiera także inicjatywy edukacyjne, W jego ramach zorganizowane zostaną zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla osób starszych korzystających z usług Domu Dziennego Senior+ oraz Klubu Senior+. Podobne zajęcia zostaną przygotowane także dla przedszkolaków i uczniów wszystkich publicznych szkół i przedszkoli w mieście. Ponadto urząd miasta zorganizuje zawody dla swoich szkół podstawowych z zakresu ratownictwa medycznego, w których nagrodą będzie defibrylator oraz konkurs plastyczny dla jarosławskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I-III szkół podstawowych pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”/„Bezpieczna droga do przedszkola”.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ogłup naród - niezalogowany 2020-07-30 17:54:56

    To wstyd. Dlaczego przejścia przed kościołami w Przemyślu są tak słabo oświetlone?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jar - niezalogowany 2020-07-31 06:01:36

    Może lepiej wybudować kładki nad ulicą??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Leszek - niezalogowany 2020-07-31 08:22:23

    Słabo oświetlone bo średniowieczu nie było prądu o panowała ciemnosc  z tąd nazwa ciemnogród 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama