W Jarosławiu inwestują w bezpieczeństwo pieszych. W ramach najnowszego, realizowanego przez tutejszy ratusz programu dwa przejścia w ciągu ulicy 3 Maja przejdą gruntowną modernizacjęna wzór tego istniejącego w okolicach skrzyżowania z ul. Poniatowskiego i 3 Maja.
Projekt nazywa się „Poprawa bezpieczeństwa pieszych w Jarosławiu” i kosztować będzie 170 tys. zł. Przy czym miasto ze swej kasy wyłoży 70 tys., reszta zaś pochodzi z dofinansowania ze środków zewnętrznych. Za tę kwotę w ratuszu planują przede wszystkim wykonać modernizację dwóch przejść dla pieszych[paywall] przy ul. 3 Maja w okolicy kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jarosławiu (ul. 3 Maja 12) oraz kościoła Chrystusa Króla (ul. 3 Maja 49). Będzie ona polegać na poprawieniu widoczności osób z nich korzystających, poprzez zamontowanie czujników ruchu, które uruchamiają migające światła w jezdni i nad nią w momencie, gdy na pasach znajdzie się pieszy. Tego typu przejście funkcjonuje już w biegu ulicy 3 Maja w okolicach skrzyżowania z ulicą Poniatowskiego i zastosowane na nim rozwiązania zyskały aprobatę zarówno pieszych, jak i kierowców. Tzw. aktywne przejścia powstaną do końca listopada br.
Modernizacja przejść to jednak nie wszystko. Program zawiera także inicjatywy edukacyjne, W jego ramach zorganizowane zostaną zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla osób starszych korzystających z usług Domu Dziennego Senior+ oraz Klubu Senior+. Podobne zajęcia zostaną przygotowane także dla przedszkolaków i uczniów wszystkich publicznych szkół i przedszkoli w mieście. Ponadto urząd miasta zorganizuje zawody dla swoich szkół podstawowych z zakresu ratownictwa medycznego, w których nagrodą będzie defibrylator oraz konkurs plastyczny dla jarosławskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I-III szkół podstawowych pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”/„Bezpieczna droga do przedszkola”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To wstyd. Dlaczego przejścia przed kościołami w Przemyślu są tak słabo oświetlone?!
Może lepiej wybudować kładki nad ulicą??
Słabo oświetlone bo średniowieczu nie było prądu o panowała ciemnosc z tąd nazwa ciemnogród
ale po co kładki w 30 min przed mszami i 15 po, zamknąć wszystkie ulice w mieście prowadzące do kościołów.
To wstyd. Dlaczego przejścia przed kościołami w Przemyślu są tak słabo oświetlone?!
Może lepiej wybudować kładki nad ulicą??
Słabo oświetlone bo średniowieczu nie było prądu o panowała ciemnosc z tąd nazwa ciemnogród