Od kilku lat mówi się o budowie przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice, które bez wątpienia ożywiłoby ten rejon powiatu przemyskiego i przyczyniło do rozwoju miejscowości po drugiej strony granicy.
8 czerwca, oficer do spraw kontroli granicznej Zachodniego Zarządu Regionalnego Państwowej Służby Granicznej Ukrainy Andrij Witrowczak poinformował na konferencji prasowej, że "Już uzgodniono wszystkie procedury prac projektowych przejścia Malhowice-Niżankowice. Przedstawiciele strony polskiej zapewnili nas, że w ciągu siedmiu - dziewięciu miesięcy 2017 roku zostanie zbudowane zupełnie nowe przejście graniczne, na którym przewidziany jest również pas dla pieszych, co pozwoli zmniejszyć kolejki na przejściu w Szeginiach". Do notatki opublikowanej przez portal Kresy PL dołączono również zdjęcie przejścia w Hrebennem, jako przykład planowanego przejścia.
O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do biura prasowego Wojewody Podkarpackiego[paywall].
Rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowała, że "Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenie wynikające z funkcjonowania przejść granicznych położonych poza głównymi szlakami drogowymi, a takim będzie przejście graniczne Malhowice - Niżankowice, Wojewoda Podkarpacki prowadził dalsze działania związane z określeniem zakresu ruchu w tym przejściu. Zespół do spraw Zagospodarowania Granicy Państwowej Uchwałą nr 9/2015 z dnia 6 sierpnia 2015 r. przyjął założenia funkcjonalno - użytkowe infrastruktury drogowego przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice, wyłączając możliwość dokonywania kontroli w ruchu towarowym. Planuje się, że przejście graniczne Malhowice- Niżankowice będzie obsługiwało międzynarodowy ruch osobowy pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, autobusami oraz pieszo. Stanowisko to zostało przekazane Przewodniczącemu Ukraińskiej Części Komisji ds. Przejść Granicznych i Infrastruktury Polsko-Ukraińskiej Międzyrządowej Rady Koordynacyjnej do spraw Współpracy Międzyregionalnej. W roku 2016 planuje się opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego drogowego przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice, a w roku 2017 opracowanie dokumentacji projektowej, w tym kosztorysów inwestorskich, które określą szczegółowe koszty realizacji tej inwestycji. Umożliwi to zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych w budżecie państwa na realizację i wszczęcie procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy zadania. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w latach 2018-2019."
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak róbcie więcej przejść granicznych żeby więcej banderowców przyjeżdżało do Przemyśla.
Żadnego przejścia , sistemę wyremontować i wieżyczki wartownicze postawić to jest granica a nie pastwisko .
A po co komu to przejście? Żeby więcej ukrów do Przemyśla przyjeżdżało? A poza tym, jeśli by powstało to zniknie bezpowrotnie super spokojna i przyjazna rowerzystom trasa rowerowa do Malhowic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 885.
ank you so much for this. I was into this issue and tired to tinker around to check if its possible but couldnt get it done. Now that i have see https://shareit.onl/ n the way you did it, thanks guyswithregardshttps://mxplayer.pro/
Tak róbcie więcej przejść granicznych żeby więcej banderowców przyjeżdżało do Przemyśla.
Żadnego przejścia , sistemę wyremontować i wieżyczki wartownicze postawić to jest granica a nie pastwisko .
Panowie z Moskwy?