2 marca br. w Domu Kultury w Lubaczowie odbyła się konferencja „Park Przemysłowy Lubaczów – Brama na wschód”, na której omawiano możliwości i perspektywy dla miasta w związku z utworzeniem nowego parku przemysłowego. Rozmawiano też o lokalnym rynku pracy, zapleczu edukacyjnym i ogólnych kierunkach rozwoju miasta. – Sądzę, że to przełomowy czas dla Lubaczowa, szansa na nowe otwarcie – mówił burmistrz miasta Krzysztof Szpyt.
Nie tylko o samym parku rozmawiano podczas konferencji. –Ważne jest nie tylko to, co znajduje się w samym parku. Dla potencjalnego inwestora liczy się także jego otoczenie, a więc infrastruktura miejska, oferta edukacyjna, kulturalna i rozrywkowa, a w każdej z tych dziedzin Lubaczów ma się czym pochwalić. W kontekście tej konferencji stawiamy na gospodarkę, czyli robimy to, co powinniśmy od początku zrobić w ramach funduszy unijnych, tyle że byliśmy tak wyposzczeni, że należało najpierw zainwestować w infrastrukturę lokalną, w estetykę. To też jest ważne, bo na problematykę inwestycji trzeba patrzyć szerzej. Lubaczów to też region o wielkim bogactwie przyrodniczym i potencjale turystycznym. Jeśli zaś idzie o transport, to, choć należy wykonać pewne prace na tym odcinku, miasto jest dobrze skomunikowane z Rzeszowem i trzema pobliskimi przejściami granicznymi, idealnie nadaje się więc również na bazę logistyczną – mówi burmistrz.
To nie koniec planów inwestycyjnych miasta. Gospodarze deklarują, że kiedy tylko zapełni się strefa, w zanadrzu są kolejne obszary.
– Mamy plany co do następnych terenów, które będziemy chcieli przeznaczyć na cele przemysłu i logistyki, niedługo powstanie obwodnica miasta, która dodatkowo odciąży centrum i pozwoli na lepszy, łatwiejszy dostęp do stref przeznaczonych dla biznesu – mówił Paweł Głaz z UM Lubaczów.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze