22 bm. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. „Tyle samo powrotów, ile wyjazdów” to najczęstsze życzenia, kierowane pod ich adresem.
„Z całego serca dziękujemy za profesjonalizm, trud i obecność w każdym czasie i każdym miejscu, z czego jesteśmy jako mieszkańcy miasta oraz samorząd bardzo dumni – powiedział obecny na uroczystości Robert Choma, prezydent Przemyśla. – Chciałbym wam życzyć[paywall] bezpiecznej służby, opieki Opatrzności i św. Floriana – dodał.
W trakcie apelu prezydent wspomniał o oczekiwaniach na powstanie w mieście drugiej jednostki gaśniczo-ratowniczej.
– Teren, na której ma ona powstać, został już przekazany – obwieścił licznie zgromadzonym. – Teraz, czekamy już tylko na realizację. Zapewniam obu komendantów, że jako samorząd będziemy czynić wszystko, by wspierać państwa parlamentarzystów i decydentów w tym, by i to zadanie można było zrealizować – z pożytkiem dla mieszkańców, w trosce o ich bezpieczeństwo, a także w trosce o nowe miejsca pracy – stwierdził Choma.
Podczas apelu wręczono odznaczenia państwowe oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. Poświęcono również nowo samochód ratowniczo-gaśniczy oraz sprzęt do działań nurkowych, sonar wleczony wraz z robotem do prac podwodnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze