Reklama

Przemyscy strażacy mają nowy sprzęt. Czekają na dodatkową siedzibę

30/05/2018 17:00

22 bm. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. „Tyle samo powrotów, ile wyjazdów” to najczęstsze życzenia, kierowane pod ich adresem.

 „Z całego serca dziękujemy za profesjonalizm, trud i obecność w każdym czasie i każdym miejscu, z czego jesteśmy jako mieszkańcy miasta oraz samorząd bardzo dumni – powiedział obecny na uroczystości Robert Choma, prezydent Przemyśla. – Chciałbym wam życzyć[paywall] bezpiecznej służby, opieki Opatrzności i św. Floriana – dodał.

W trakcie apelu prezydent wspomniał o oczekiwaniach na powstanie w mieście drugiej jednostki gaśniczo-ratowniczej.

– Teren, na której ma ona powstać, został już przekazany – obwieścił licznie zgromadzonym. – Teraz, czekamy już tylko na realizację. Zapewniam obu komendantów, że jako samorząd będziemy czynić wszystko, by wspierać państwa parlamentarzystów i decydentów w tym, by i to zadanie można było zrealizować – z pożytkiem dla mieszkańców, w trosce o ich bezpieczeństwo, a także w trosce o nowe miejsca pracy – stwierdził Choma.

Reklama

Podczas apelu wręczono odznaczenia państwowe oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. Poświęcono również  nowo samochód ratowniczo-gaśniczy oraz sprzęt do działań nurkowych, sonar wleczony wraz z robotem do prac podwodnych.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości