Reklama

Przemyscy strzelcy pod nowym dowództwem (ZDJĘCIA)

07/10/2016 16:36

Kapitan Dariusz Bednarczuk został pełniącym obowiązki dowódcy stacjonującego w Przemyślu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Jego dotychczasowy szef podpułkownik Dariusz Czekaj odchodzi do dowództwa litewsko- polsko-ukraińskiej brygady w Lublinie (LITPOLUKRBRIG).

Przekazanie obowiązków dowódcy miało miejsce w piątek, 7 bm. na przemyskim Rynku przy okazji odbywającego się tam święta 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich.

Decyzją pułkownika Jarosława Mokrzyckiego – pełniącego obowiązki dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, kapitan Bednarczyk będzie dowodził batalionem do czasu wyznaczenia jego etatowego dowódcy.

Z okazji wspomnianego święta formacji, w którym uczestniczyli licznie zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta, kilkudziesięciu żołnierzy otrzymało odznaczenia i wyróżnienia.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    o.tadeusz - niezalogowany 2016-10-07 18:40:34

    Smród maciory czuć z daleka!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    generał - niezalogowany 2016-10-08 02:00:55

    Przemyśl , dzięki polityce obecnych władz szczególnie jednego panującego od niema 4 kadencji został zdegradowany  do roli dużej wsi , grajdołu. Wszystko z miasta wyprowadzone , nawet zdegradowano rolę wojska skoro najwyższym rangą dowódcą dość marnego tak liczebnie jak i sprzętowo 5 batalionu jest oficer w stopniu kapitana. Niewiarygodne , ale dla przypomnienia od 1918 roku stacjonowało wiele jednostek  ok. 10 tyś żołnierzy , 5 pełnych pułków  (nie sposób tu wyliczyć) przed   1939 , dowodziło  kilkunastu  generałów ,  Przemyśl  był siedzibą Dowództwa Okręgu Korpusu X (   m .innymi. gen A.Galica . gen.J.Głuchowski . gen W. Wieczorkiewicz  gen. J. Chmurowicz  ,  dowódca 22 Dywizji Piechoty górskiej gen. M. Boruta - Spiechowicz. Ponadto kilkudziesięciu  oficerów w stopniach płk. i ppłk dyplomowanych , wielu majorów, kapitanów i oficerów niższej rangi. A w chwili obecnej nawet pominięto nasze ubogie miasto-wieś w formowaniu tej nieszczęsnej OTK  Generaisimusa  Macierewicza np.batalion ma być oczywiście opócz Rzeszowa w Nisku i  Jarosławiu. na resztę szkoda słów , bo nerwy nie wytrzymują.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    patriota - niezalogowany 2016-10-08 08:46:51

    Do generała... proszę czytać ze zrozumieniem kapitan został czasowo wyznaczony na to stanowisko czyli np na miesiąc dwa.Nie wiem ile ,,generale,,masz lat ale zapewne mniej niż ten doświadczony kapitan służby,także nie narzekaj na wszystko tylko do wojska droga otwarta,czekają na Ciebie stanowiska dowódcze w brygadach i dywizjach bo rozumię że batalion jest dla Ciebie za mały.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości