Kapitan Dariusz Bednarczuk został pełniącym obowiązki dowódcy stacjonującego w Przemyślu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Jego dotychczasowy szef podpułkownik Dariusz Czekaj odchodzi do dowództwa litewsko- polsko-ukraińskiej brygady w Lublinie (LITPOLUKRBRIG).
Przekazanie obowiązków dowódcy miało miejsce w piątek, 7 bm. na przemyskim Rynku przy okazji odbywającego się tam święta 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich.
Decyzją pułkownika Jarosława Mokrzyckiego – pełniącego obowiązki dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, kapitan Bednarczyk będzie dowodził batalionem do czasu wyznaczenia jego etatowego dowódcy.
Z okazji wspomnianego święta formacji, w którym uczestniczyli licznie zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta, kilkudziesięciu żołnierzy otrzymało odznaczenia i wyróżnienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przemyśl , dzięki polityce obecnych władz szczególnie jednego panującego od niema 4 kadencji został zdegradowany do roli dużej wsi , grajdołu. Wszystko z miasta wyprowadzone , nawet zdegradowano rolę wojska skoro najwyższym rangą dowódcą dość marnego tak liczebnie jak i sprzętowo 5 batalionu jest oficer w stopniu kapitana. Niewiarygodne , ale dla przypomnienia od 1918 roku stacjonowało wiele jednostek ok. 10 tyś żołnierzy , 5 pełnych pułków (nie sposób tu wyliczyć) przed 1939 , dowodziło kilkunastu generałów , Przemyśl był siedzibą Dowództwa Okręgu Korpusu X ( m .innymi. gen A.Galica . gen.J.Głuchowski . gen W. Wieczorkiewicz gen. J. Chmurowicz , dowódca 22 Dywizji Piechoty górskiej gen. M. Boruta - Spiechowicz. Ponadto kilkudziesięciu oficerów w stopniach płk. i ppłk dyplomowanych , wielu majorów, kapitanów i oficerów niższej rangi. A w chwili obecnej nawet pominięto nasze ubogie miasto-wieś w formowaniu tej nieszczęsnej OTK Generaisimusa Macierewicza np.batalion ma być oczywiście opócz Rzeszowa w Nisku i Jarosławiu. na resztę szkoda słów , bo nerwy nie wytrzymują.
Do generała... proszę czytać ze zrozumieniem kapitan został czasowo wyznaczony na to stanowisko czyli np na miesiąc dwa.Nie wiem ile ,,generale,,masz lat ale zapewne mniej niż ten doświadczony kapitan służby,także nie narzekaj na wszystko tylko do wojska droga otwarta,czekają na Ciebie stanowiska dowódcze w brygadach i dywizjach bo rozumię że batalion jest dla Ciebie za mały.
Maciurewicz psychopata zniszczy zapał do wojażerki...
Lat 63 , czego się wstydzę. Wiedza historyczna w tym o garnizonie przemyskim dostateczna. Nie pytam ciebię o wiek bo po marnym wpisie widać że jesteś młody i niedouczony nie wiesz co napisać , a więc piszesz bzdury. Na resztę dyskusji szkoda czasu i słów. A dodając takim jak ty przydałaby się prawdziwa służba wojskowa jak przed II wojna lub w PRL-u : 2 letnia , zaprawa poranna , taktyka , forsowanie w zimie Sanu itp. przyjemności.
Do "Genareła" dziadka który mało wieOT powstają w miastach gdzie jest WKU dziadziu , poczytaj współczesnych wiadomości a nie że Przemyśl jest pominięty, po drugie nie stopień Kapitana jest wyznacznikiem doświadczenia, A skoro został wyznaczony na czasowo pełniącego dowódcę wiec jest doświadczony . A te Twoje służby za PRL i dwuletnia służba zasadnicza z zaprawą to żenada, każdy wie jak było , teraz byś się nie odnalazł w wojsku zawodowym. Brak słów .... żenada .... jak masz pisać takie pirdoły to lepiej nic nie pisz....
Ulicami Kijowa przeszedł Marsz Chwały poświęcony UPACzytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-ulicami-kijowa-przeszedl-marsz-chwaly-poswiecony-upa,nId,2290911#commentsZoneListutm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Smród maciory czuć z daleka!
Przemyśl , dzięki polityce obecnych władz szczególnie jednego panującego od niema 4 kadencji został zdegradowany do roli dużej wsi , grajdołu. Wszystko z miasta wyprowadzone , nawet zdegradowano rolę wojska skoro najwyższym rangą dowódcą dość marnego tak liczebnie jak i sprzętowo 5 batalionu jest oficer w stopniu kapitana. Niewiarygodne , ale dla przypomnienia od 1918 roku stacjonowało wiele jednostek ok. 10 tyś żołnierzy , 5 pełnych pułków (nie sposób tu wyliczyć) przed 1939 , dowodziło kilkunastu generałów , Przemyśl był siedzibą Dowództwa Okręgu Korpusu X ( m .innymi. gen A.Galica . gen.J.Głuchowski . gen W. Wieczorkiewicz gen. J. Chmurowicz , dowódca 22 Dywizji Piechoty górskiej gen. M. Boruta - Spiechowicz. Ponadto kilkudziesięciu oficerów w stopniach płk. i ppłk dyplomowanych , wielu majorów, kapitanów i oficerów niższej rangi. A w chwili obecnej nawet pominięto nasze ubogie miasto-wieś w formowaniu tej nieszczęsnej OTK Generaisimusa Macierewicza np.batalion ma być oczywiście opócz Rzeszowa w Nisku i Jarosławiu. na resztę szkoda słów , bo nerwy nie wytrzymują.
Do generała... proszę czytać ze zrozumieniem kapitan został czasowo wyznaczony na to stanowisko czyli np na miesiąc dwa.Nie wiem ile ,,generale,,masz lat ale zapewne mniej niż ten doświadczony kapitan służby,także nie narzekaj na wszystko tylko do wojska droga otwarta,czekają na Ciebie stanowiska dowódcze w brygadach i dywizjach bo rozumię że batalion jest dla Ciebie za mały.