Sala widowiskowa Przemyskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Grodzkiej była miejscem uroczystej gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada 5 grudnia. Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs „Zasłużony dla Wolontariatu 2016”.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Robertem Chomą, nauczyciele, uczniowie szkół różnych szczebli oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Współpracę miasta z nimi w br. podsumował pełnomocnik prezydent ds. organizacji pozarządowych Robert Gawlik, a przewodnicząca Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego Renata Stefaniak przedstawiła działania zaplanowane w roku 2017[paywall].
Jednym z najważniejszych punktów gali było ogłoszenie nominacji i laureatów w konkursie „Zasłużony dla Wolontariatu 2016”, na który wpłynęło łącznie 25 wniosków.
Laureatką w kategorii „wolontariat indywidualny” została Jadwiga Janik ze Szkolnego Koła Caritas Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu za wieloletnią, systematyczną, pełną poświęcenia i serdeczności pracę wychowawczą i edukacyjną na rzecz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Oprócz niej nominowani byli: Izabela Domszy, Julian Smuk i Bogusława Pieczyńska.
W kategorii „wolontariat grupowy” laureatem zostało Szkolne Koło Caritas z Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu za imponującą aktywność w działaniach wolontariackich, inicjatywę, empatię i ogromną wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. To ekipa w składzie: Gabriela Baran, Katarzyna Pacut, Karolina Kasprzyk, Paulina Ochęduszko, Gracjan Grochowicz, Grzegorz Wielgosz, Mikołaj Ficak, Grzegorz Zabroni, Aleksander Kućmierczyk i Hubert Baryła. Opiekunem jest Barbara Michacewicz.
Nominowani zostali także: Szkolne Koło Wolontariatu w Gimnazjum nr 3 im. Szarych Szeregów, Młodzieżowy Wolontariat Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu oraz 5. Przemyska Drużyna Starszoharcerska Hufca Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich.
W kategorii „Przemyska Organizacja – Instytucja Przyjazna Wolontariuszom” nominacje otrzymały: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu, Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu. Laureatem zostało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu za stworzenie jasnych i przyjaznych zasad współpracy, indywidualne podejście do pracy wykonywanej przez wolontariuszy, opiekę i życzliwość.
Nominacje wręczyła przewodnicząca kapituły konkursowej Krystyna Makara, a nagrody (statuetki i dyplomy) przekazali zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder, przewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia UM w Przemyślu Wiesław Morawski, sekretarz miasta Przemyśla Dariusz Łapa oraz przewodnicząca Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego R. Stefaniak.
Galę uświetnił występ kwartetu „Le Quatro Stagioni”, w którego skład wchodzą uczennice klasy skrzypiec Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu: Konstancja Bukojemska, Anna Szamli, Anna Bodziak i Katarzyna Baszak. Opiekunem kwartetu jest Magdalena Betleja, pedagog Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Poczęstunek przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, a nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwała Ewelina Kasperska z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze