Reklama

Przemyscy wolontariusze 2016 roku

Sala widowiskowa Przemyskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Grodzkiej była miejscem uroczystej gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada 5 grudnia. Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs „Zasłużony dla Wolontariatu 2016”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Robertem Chomą, nauczyciele, uczniowie szkół różnych szczebli oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Współpracę miasta z nimi w br. podsumował pełnomocnik prezydent ds. organizacji pozarządowych Robert Gawlik, a przewodnicząca Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego Renata Stefaniak przedstawiła działania zaplanowane w roku 2017[paywall].

Jednym z najważniejszych punktów gali było ogłoszenie nominacji i laureatów w konkursie „Zasłużony dla Wolontariatu 2016”, na który wpłynęło łącznie 25 wniosków.

Reklama

Laureatką w kategorii „wolontariat indywidualny” została Jadwiga Janik ze Szkolnego Koła Caritas Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu za wieloletnią, systematyczną, pełną poświęcenia i serdeczności pracę wychowawczą i edukacyjną na rzecz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Oprócz niej nominowani byli: Izabela Domszy, Julian Smuk i Bogusława Pieczyńska.

Wolontariat grupowy

W kategorii „wolontariat grupowy” laureatem zostało Szkolne Koło Caritas z Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu za imponującą aktywność w działaniach wolontariackich, inicjatywę, empatię i ogromną wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. To ekipa w składzie: Gabriela Baran, Katarzyna Pacut, Karolina Kasprzyk, Paulina Ochęduszko, Gracjan Grochowicz, Grzegorz Wielgosz, Mikołaj Ficak, Grzegorz Zabroni, Aleksander Kućmierczyk i Hubert Baryła. Opiekunem jest Barbara Michacewicz.

Reklama

Nominowani zostali także: Szkolne Koło Wolontariatu w Gimnazjum nr 3 im. Szarych Szeregów, Młodzieżowy Wolontariat Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu oraz 5. Przemyska Drużyna Starszoharcerska Hufca Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich.

Instytucja przyjazna wolontariuszom

W kategorii „Przemyska Organizacja – Instytucja Przyjazna Wolontariuszom” nominacje otrzymały: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu, Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu. Laureatem zostało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu za stworzenie jasnych i przyjaznych zasad współpracy, indywidualne podejście do pracy wykonywanej przez wolontariuszy, opiekę i życzliwość.

Reklama

Nominacje wręczyła przewodnicząca kapituły konkursowej Krystyna Makara, a nagrody (statuetki i dyplomy) przekazali zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder, przewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia UM w Przemyślu Wiesław Morawski, sekretarz miasta Przemyśla Dariusz Łapa oraz przewodnicząca Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego R. Stefaniak.

Galę uświetnił występ kwartetu „Le Quatro Stagioni”, w którego skład wchodzą uczennice klasy skrzypiec Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu: Konstancja Bukojemska, Anna Szamli, Anna Bodziak i Katarzyna Baszak. Opiekunem kwartetu jest Magdalena Betleja, pedagog Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Poczęstunek przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, a nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwała Ewelina Kasperska z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama