Reklama

Przemyski „Łańcuch wsparcia” w Dniu Niepodległości Ukrainy [ZDJĘCIA]

24 sierpnia to Dzień Niepodległości Ukrainy, a także rocznica (pół roku) zbrojnej napaści Rosji na to państwo. Z inicjatywy przemyskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce na moście im. Orląt Przemyskich odbył się happening pod hasłem „Łańcuch wsparcia”.

Wsparcie dla walczącej z rosyjskim agresorem Ukrainy można było zauważyć w wielu polskich miastach, na czele ze stolicą. Na Placu Zamkowym w Warszawie uczczono Dzień Niepodległości Ukrainy. Podczas wydarzenia zgromadzeni mogli usłyszeć okolicznościowe przemówienia prezydentów Polski i Ukrainy. Po wystąpieniach głów państw minutą ciszy uczczono ofiary wojny w Ukrainie.

O tym wydarzeniu nie zapomniano także w Przemyślu. Na moście im. Orląt Przemyskich około g. 16 zebrała się spora grupa Polaków i Ukraińców, ludzi ubranych w wyszywane koszule, trzymających w dłoniach flagi Ukrainy i Polski. Ustawili się[paywall] wzdłuż mostu, trzymając się za ręce, stworzyli symboliczny „Łańcuch wsparcia”.

Reklama

– To wydarzenie miało na celu zademonstrowanie solidarności, wsparcia i wdzięczności za okazaną przez mieszkańców Przemyśla pomoc osobom uciekającym przed wojną. Właśnie tego dnia minęło pół roku od początku pełnoskalowej wojny w Ukrainie – powiedziała jedna z głównych organizatorek przedsięwzięcia Katarzyna Komar-Mycańska.

Medal dla „Folkowiska”

W Dniu Niepodległości Ukrainy wręczone zostały medale dla wolontariuszy i zasłużonych dla tego państwa. Wśród odznaczonych znalazł się Marcin Piotrowski – guru Stowarzyszenia „Folkowisko” z Gorajca, którego członkowie wciąż niosą pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

– To prawdziwy zaszczyt, że jako jedyny przedstawiciel Polski znalazłem się wśród wyróżnionych. To piękny gest od naszych przyjaciół. W taki sposób dziękują za wszystko, co Polska i tysiące wolontariuszy zrobiły w tym wyjątkowym kryzysie humanitarnym. To medal dla całej ekipy Stowarzyszenia „Folkowisko” i Fundacji Folkowisko zaangażowanej w pomoc humanitarną – zaznaczył M. Piotrowski.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    superdrab_21 2022-08-30 22:47:29

    najpierw był różaniec do granic promowany w 2015r. przez towarzyszkę pis "lucy", robiącą teraz na odcinku gazowniczym. Ateraz łańcuch bo tak się politycznie "opłaca". no k..wa nie wierzę?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama