Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną przemyski magistrat wprowadził ograniczenia w obsłudze petentów. Zachęca też do kontaktu telefonicznego lub poprzez konto e-PUAP.
„Bezpośredni kontakt z osobami załatwiającymi swoje sprawy w urzędzie stwarza zagrożenie dla obydwu stron. Zwracamy się więc z prośbą o ograniczenie wizyt w przemyskim magistracie, jeśli nie są one konieczne. Większość spraw możecie Państwo załatwić telefonicznie, drogą e-mailową lub poprzez skrzynkę e-PUAP albo drogą pocztową” – informują urzędnicy.
Co można załatwić w urzędzie bez konieczności wizyty osobistej, korzystając z pocztowej lub elektronicznej skrzynki podawczej (e-PUAP)?
Zarejestrować[paywall] urodzenie dziecka (za pośrednictwem zgłoszenia przez e-PUAP), złożyć wniosek o odpis z aktów stanu cywilnego lub o zmianę imienia, nazwiska, sprostowania lub uzupełnienia aktu stanu cywilnego – wyliczają urzędnicy.
Przypominają ponadto, że wydziały, w których załatwienie spraw wymaga jednak wizyty w urzędzie – a tak jest w przypadku rejestracji zgonów – działają w ograniczonym zakresie.
By zarejestrować zgon w USC, nie trzeba się wcześniej umawiać na wizytę, ale należy przychodzić pojedynczo.
Umówienia wcześniej wizyty wymagają natomiast: złożenie oświadczeń o uznaniu ojcostwa czy o powrocie do nazwiska po rozwiązaniu małżeństwa przez rozwód.
Tak samo jest w przypadku spraw meldunkowych – by je załatwić w wydziale spraw obywatelskich i zarządzania kryzysowego, też musimy wcześniej ustalić telefonicznie termin wizyty.
Identyczna sytuacja dotyczy obsługi petentów w wydziale komunikacji, transportu i dróg.
Natomiast spraw związanych z rejestracją zagranicznych dokumentów stanu cywilnego nie załatwimy osobiście. Tu urzędnicy wskazują drogę pocztową.
Wykaz numerów telefonów do poszczególnych wydziałów dostępny jest na stronie internetowej magistratu.
Warto także pamiętać, że 2 kwietnia, w Wielki Piątek, urząd miejski pracował będzie krócej, od 7.30 do 13.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Może urzędnicy Magistratu telefonicznie, drogą e-mailową lub poprzez skrzynkę e-PUAP albo drogą pocztową pozmieniają sobie opony zimowe na letnie,a nie pchają się do wulkanizatora.
Może otworzą któreś okno na parterze gdzie będzie się podawać kopertę z dokumentami sprawy prosto z samochodu czy taksówki bez wchodzenia do budynku. Wytyczyć szlak podjazdu dla aut na czas pandemii . Nie każdy jest internetowo biegły xd
Może urzędnicy Magistratu telefonicznie, drogą e-mailową lub poprzez skrzynkę e-PUAP albo drogą pocztową pozmieniają sobie opony zimowe na letnie,a nie pchają się do wulkanizatora.
Może otworzą któreś okno na parterze gdzie będzie się podawać kopertę z dokumentami sprawy prosto z samochodu czy taksówki bez wchodzenia do budynku. Wytyczyć szlak podjazdu dla aut na czas pandemii . Nie każdy jest internetowo biegły xd