Punktem kulminacyjnym rzeszowskiego II Forum Polityki Społecznej pod hasłem „Społeczna równowaga” była uroczysta gala konkursu „Lider Pomocy Społecznej 2025”, podczas której wyróżnione zostały podmioty, wykraczające w swoich codziennych działaniach na rzecz innych daleko poza swoje obowiązki. Wysoką, drugą lokatę zajął w nim Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu.
Konkurs „Lider Pomocy Społecznej” jest inicjatywą mającą na celu uhonorowanie i docenienie pracy wyróżniających się instytucji i podmiotów działających w obszarze pomocy i integracji społecznej. Ma on charakter regionalny, a jego organizatorem jest m.in. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. W tym roku odbyła się kolejna jego edycja. Laureatów przedstawiono podczas gali zorganizowanej w stolicy województwa 19 listopada. Prestiżowe wyróżnienie w konkursie zdobył przemyski MOPS, doceniony„(..) za konsekwentne budowanie systemu wsparcia, które naprawdę odpowiada na złożone obecne potrzeby mieszkańców miasta, ich rodzin, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami”. Przemyska instytucja ustąpiła miejsca jedynie MOPS w Stalowej Woli, który zagwarantował sobie pierwszą lokatę. Na trzecim miejscu uplasowało się natomiast Stowarzyszenie im. Józefy im. Józefy Jaklińskiej w Rzeszowie.
Jak wynika z uzasadnienia nagrody dla przemyskiej instytucji, komisja konkursowa podkreśliła szczególnie umiejętności łączenia przez nią stabilnych, sprawdzonych rozwiązań z odwagą do wprowadzania nowych, innowacyjnych form pomocy.
„MOPS Przemyśl wyróżnia również wysoka jakość pracy interdyscyplinarnej oraz partnerskie podejście, dzięki któremu wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne i daje realną zmianę. To instytucja która od kilku lat pokazuje, że profesjonalizm idzie w parze z empatią, a codzienna praca tworzy bezpieczeństwo i nadzieję dla całej lokalnej społeczności” – czytamy w jego treści.
W rywalizacji przewidziano też wyróżnienia, jedno z nich[paywall] otrzymała placówka bezpośrednio z naszego terenu – Centrum Usług Społecznych w Adamówce w powiecie przeworskim.
Forum Polityki Społecznej należy do kluczowych wydarzeń w regionie poświęconych zagadnieniom związanym z polityką społeczną. Tegoroczne organizowane było w ramach projektu „Społeczna równowaga” i było okazją do dialogu o współpracy, kompetencjach, usługach społecznych i wyzwaniach. Otworzyli je dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie Jerzy Jęczmienionka i członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk.
Sesjom merytorycznym towarzyszyły „mała” wystawa „wielkich” prac uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy i program artystyczny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze