Reklama

Przemyski MOPS z nagrodą


Punktem kulminacyjnym rzeszowskiego II Forum Polityki Społecznej pod hasłem „Społeczna równowaga” była uroczysta gala konkursu „Lider Pomocy Społecznej 2025”, podczas której wyróżnione zostały podmioty, wykraczające w swoich codziennych działaniach na rzecz innych daleko poza swoje obowiązki. Wysoką, drugą lokatę zajął w nim Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu.


Konkurs „Lider Pomocy Społecznej” jest inicjatywą mającą na celu uhonorowanie i docenienie pracy wyróżniających się instytucji i podmiotów działających w obszarze pomocy i integracji społecznej. Ma on charakter regionalny, a jego organizatorem jest m.in. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. W tym roku odbyła się kolejna jego edycja. Laureatów przedstawiono podczas gali zorganizowanej w stolicy województwa 19 listopada. Prestiżowe wyróżnienie w konkursie zdobył przemyski MOPS, doceniony„(..) za konsekwentne budowanie systemu wsparcia, które naprawdę odpowiada na złożone obecne potrzeby mieszkańców miasta, ich rodzin, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami”. Przemyska instytucja ustąpiła miejsca jedynie MOPS w Stalowej Woli, który zagwarantował sobie pierwszą lokatę. Na trzecim miejscu uplasowało się natomiast Stowarzyszenie im. Józefy im. Józefy Jaklińskiej w Rzeszowie.

Jak wynika z  uzasadnienia nagrody dla przemyskiej instytucji, komisja konkursowa podkreśliła szczególnie umiejętności łączenia przez nią stabilnych, sprawdzonych rozwiązań z odwagą do wprowadzania nowych, innowacyjnych form pomocy.

Reklama

„MOPS Przemyśl wyróżnia również wysoka jakość pracy interdyscyplinarnej oraz partnerskie podejście, dzięki któremu wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne i daje realną zmianę. To instytucja która od kilku lat pokazuje, że profesjonalizm idzie w parze z empatią, a codzienna praca tworzy bezpieczeństwo i nadzieję dla całej lokalnej społeczności” – czytamy w jego treści.

W rywalizacji przewidziano też wyróżnienia, jedno z nich[paywall] otrzymała placówka bezpośrednio z naszego terenu – Centrum Usług Społecznych w Adamówce w powiecie przeworskim.

Reklama

Forum Polityki Społecznej należy do kluczowych wydarzeń w regionie poświęconych zagadnieniom związanym z polityką społeczną. Tegoroczne organizowane było w ramach projektu „Społeczna równowaga” i było okazją  do dialogu o współpracy, kompetencjach, usługach społecznych i wyzwaniach. Otworzyli je dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie Jerzy Jęczmienionka i członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk.

Sesjom merytorycznym towarzyszyły „mała” wystawa „wielkich” prac uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy i program artystyczny.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/12/2025 16:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości