Reklama

Przemyskie akcenty podczas polsko-węgierskiego święta

18, 19 i 20 marca w Budapeszcie z udziałem prezydentów Polski i Węgier odbywały się uroczystości centralne Dnia Polsko-Węgierskiej Przyjaźni. Nie zabrakło przemyskich akcentów.

Choć Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Węgiersko-Polskiej w obu krajach ustanowiono na 23 marca, tegoroczna impreza rozrosła się na 3 dni. Coroczne świętowanie odbywa się naprzemiennie w obu państwach, umacniając tym przyjaźń i pogłębiając wzajemne kontakty. W tym roku gospodarzem imprezy był Budapeszt. 


Pamiątkowe zdjęcie artystek z przedstawicielami węgierskiej Polonii. Od lewej: ks. Krzysztof Grzelak, proboszcz Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie, Zdzisława Molnárné Sagun, prezes Stowarzyszenia Katolików Polskich na Węgrzech p.w. św. Wojciecha i Domu Polskiego w Budapeszcie, Andrzej Kalinowski radca, kierownik referatu ds. konsularnych w Ambasadzie RP w Budapeszcie, Katarzyna Takácsné Kalińska, członek Zarządu Stowarzyszenia św. Wojciecha, s. Ewa Kaczmarek, przełożona generalna Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.

Reklama

Aleksandra Nowotyńska

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości