Reklama

Przemyskie obchody 35-lecia "Solidarności"

02/08/2015 12:29

Zarząd Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” oraz Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej byli organizatorami piątkowych, 31 lipca br. przemyskich obchodów 35-lecia powstania Związku.

Uroczystości poprzedziła msza święta w bazylice archikatedralnej.  W trakcie późniejszego spotkania w MNZP Szymon Wawrzyszko, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Przemyska wręczył córce śp. Andrzeja Buczka – wieloletniemu przewodniczące przemyskich struktur, najwyższe wyróżnienie związkowe, czyli Zasłużony dla NSZZ „Solidarność”. Po raz pierwszy przyznano także honorowe wyróżnienia władz Przemyślu. Odznaki Zasłużony dla Miasta Przemyśla trafiły do osób związanych z przemyską „Solidarnością”: Teresy Paryny (doceniona za aktywność w rozwijaniu społecznych i patriotycznych postaw, pielęgnowanie tradycji, kształtowanie wrażliwości oraz promocję miasta poprzez swoją twórczość petycką) i Marka Kamińskiego (za patriotyczną postawę, walkę o dobro człowieka, organizowanie Solidarności w Przemyślu i działalność w jej podziemnych strukturach oraz pracę na rzecz organizowania samorządu terytorialnego).


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama