Reklama

Przemyskie „Rebelianty” uczciły smutną rocznicę

16/12/2021 14:27

W miniony poniedziałek, 13 grudnia, w całym kraju obchodzono czterdziestą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. O tej dacie pamiętały również przemyskie „Rebelianty”.

O osiemnastej, jak zwykle na ulicy Piłsudskiego, zebrało się kilkanaście osób, żeby oddać hołd ofiarom stanu wojennego.

Pod długą listą tych, którzy wtedy zginęli lub zmarli na skutek pobicia przez funkcjonariuszy ZOMO i Służby Bezpieczeństwa zapłonęły znicze.

Hasła na transparentach przypominały, że oddali oni życie za demokrację, którą – o czym mówiła Anna Grad-Mizgała, liderka Rebeliantów – teraz zabiera nam rząd.  


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama