Reklama

Przemyskie święto plonów. Atrakcji nie brakowało [ZDJĘCIA]

10/09/2017 17:00

Podczas tegorocznych dożynek powiatowych w Medyce aura nie sprzyjała, mimo to na stadion sportowy przybyło wielu zainteresowanych oraz zaproszonych gości.

W tym roku organizatorzy zadbali o to, by nikt się nie nudził. Wśród atrakcji znalazły się stoiska, promujące lokalne firmy, specjalna strefa animacji dla dzieci, wesołe miasteczko oraz stoiska z lokalnymi wyrobami do degustacji.

Na scenie głównej na początek uroczystości odprawiono mszę świętą. Po niej nastąpiło oficjale przywitanie gości. Starosta Jan Pączek przywitał m.in. delegacje z Niemiec oraz Ukrainy, zastępcę prezydenta[paywall] Przemyśla Janusza Hamryszczaka, wójtów gmin powiatu przemyskiego oraz posłów na Sejm RP: Andrzeja Matusiewicza (PiS), Marka Rząsę (PO), Mieczysława Kasprzaka (PSL).

Arcydzieła z plonów

Wszyscy zebrani z niecierpliwością oczekiwali na punkt kulminacyjny wszystkich dożynek, czyli prezentacje wieńców wykonanych z pierwszych, tegorocznych darów ziemi. Delegacjom gminnym i w tym roku udało się nie zawieść publiczności. Wieńce były imponujące. Od osób pracujących nad nimi wymagały ogromnej pracy i cierpliwości.

Prace prezentowane przez przedstawicieli z gmin: Medyka (2 delegacje), Krzywcza, Orły, Krasiczyn, Dubiecko, Stubno, Przemyśl, Żurawica i Fredropol prześcigały się pomysłowością. Dzieła przedstawiały m.in. wizerunki Maryi, dzwonnicę, czy nawet łódź. Jedno jest pewne w konkursie na najpiękniejszy wieniec z pewnością wszystkie zgarnęłyby pierwsze miejsce. Każda z delegacji nie tylko prezentowała się wizualnie, lecz wykonywała piosenki, których teksty pisane przez nich niejednokrotnie wywoływały salwę śmiechu wśród słuchaczy.

Reklama

Pogoda pokrzyżowała plany

Organizatorzy zadbali o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, jednak nikt nie ma wpływu na pogodę. Aura podczas całych tegorocznych żniw rolnikom dopisywała. Na dożynki zrobiła im psikusa. Udało się przeprowadzić część oficjalną, natomiast podczas programu artystycznego padający deszcz przeszkadzał na tyle, że organizatorzy zdecydowali się przerwać święto po występie gwiazdy wieczoru – zespołu „Veegas”. 


Odznaka honorowa „Zasłużony dla rolnictwa”

Andrzej Repich, Łętownia – gm. Przemyśl.

Tomasz Grzegorzak, Ruszelczyce – gm. Krzywcza.

Tomasz Michałkiewicz, Kuźmina – gm. Bircza.

Reklama

Zygmunt Szczygieł, Śliwnica – gm. Dubiecko.

Wiesław Winiarski, Krzeczkowa – gm. Krasiczyn.

Andrzej Górecki, Medyka.

 

Medal św. Izydora Oracza

Władysław Gawron, Torki – gm. Medyka.

Witold Szumełda – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Przemyślu, 

 

Tytuł „Honorowego sołtysa” otrzymali

Jan Pączek, starosta.

Ryszard Adamski, przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego.

Marek Iwasieczko, wójt gminy Medyka.

 

Starostowie dożynek

Lucyna Górecka z Medyki.

Stanisław Drymajło z Leszna.

 


MW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama