Reklama

Przemyśl: Meliny we wrakach

01/11/2020 17:54

Z aut porzuconych przy ulicy Mickiewicza korzystają bezdomni i rozmaitej maści lumpy.

– Mieszkam przy tej ulicy i codziennie tędy chodzę – opowiada starszy mężczyzna.

– Zauważyłem, że od pewnego czasu że koło aut stojących tuż za ogrodzeniem, obok specjalnego pociągu Linii 102, kręcą się różni menele. Może to[paywall] bezdomni. Wieczorami siedzą w tych autach, co widać, bo palą papierosy. Zdarza się, że zaczepiają przechodniów. Ja do strachliwych nie należę, ale kilka dni temu żona przyszła roztrzęsiona, bo ją zaczepili i prosili o dwa złote na jedzenie. Wystraszona dała, choć wiedziała, że to nie na jedzenie, tylko na wódkę. Podobno kiedyś w Nowym Jorku, wychodząc z domu, trzeba było mieć w kieszeni kilka dolarów właśnie dla takich obdartusów, żeby się odczepili. Jednak nie spodziewałem się, że do czegoś takiego może dojść w Przemyślu, który zawsze należał do bezpiecznych miast – mówi oburzony mężczyzna.
 

Wizja lokalna

Na miejscu potwierdziło się to, o czym mówił mieszkaniec ulicy Mickiewicza. Tuż za odrestaurowanym niedawno zabytkowym ogrodzeniem, na prawo od bramy, na terenie kolejowym stoją trzy osobowe auta. Z ulicy wcale nie widać, że to wraki. Niektóre są już pozbawione kół, które można łatwo sprzedać na szrocie.

Przez powybijane szyby widać, że ktoś z tych samochodów korzysta. Odchylone fotele służą jako legowiska. Słoiki z resztkami jedzenia, stery butelek po wódce i puszek po piwie, jakieś szmaty, a na dodatek smród bijący z wnętrza dopełniają całości.

Użytkowników korzystających z wraków nie spotkaliśmy, ale z relacji mężczyzny wynika, że pojawiają się dopiero po zmroku. Po oględzinach przyznajemy rację mieszkańcowi. 

Reklama


J.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-11-01 19:07:26

    Odezwał się dziaders  wywodzący się z  rasy panów gardzacy bezdomnymi i ludźmi,którym w życiu nie wyszło.Zapewne szedł do kościoła pomodlić się o zdrowie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nick - niezalogowany 2020-11-01 19:52:04

    Gdzie indziej też stoją, w większości to Ukraincy pozostawiali. Nawet przy dworcu stoi jeden. Tylko Przemyśl przez te wraki jest zaśmiecony. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ola - niezalogowany 2020-11-01 19:53:43

    rozmaitej maści lumpy - gratuluję słownictwa ŻP, brak jakiegokolwiek wyczucia i wyrafinowania. Odechciewa się czytać :(

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama