Reklama

Przemyśl pływaniem stoi

PŁYWANIE W ubiegłym roku przemyski basen pękał w szwach. Nie inaczej było w tym roku. 7 czerwca br. kryta pływalnia Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ponownie gościła rzeszę pływaków, którzy uczestniczyli w IV Otwartych Mistrzostw Przemyśla w pływaniu.

Co roku przemyskie mistrzostwa cieszą się taką samą, ogromną wręcz popularnością.   Nadsański gród odwiedza masa zawodników, trenerów, kibiców, których trudno pomieścić na terenie przemyskiej pływalni. W tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednich edycjach, do zmagań zgłosiło się około 200 zawodniczek i zawodników, przede wszystkim z Klubu Pływackiego „Orka” Przemyśl, niezrzeszeni, ale również pływacy z Delfina Horyniec Zdrój i Olimpu Leżajsk. 

W klasyfikacji medalowej najlepsi okazali się pływacy z Przemyśla zdobywając w sumie 55 medali, zawodnicy Olimpu wypływali 25 krążków, natomiast Delfina – 24. Trenerów przemyskiego klubu szczególnie cieszy postawa sztafet Orki, które po zaciętej walce wywalczyły złote medale, a trzeba podkreślić, że rywale byli bardzo wymagający.

Reklama

Zawodom tradycyjnie  patronował prezydent miasta Robert Choma, a organizatorami byli: Klub Pływacki „Orka”, Stowarzyszenie Regia Civitas, Przemyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na koniec warto podkreślić perfekcyjną organizację zawodów. – Tytułowe motto „Przemyśl pływaniem stoi” nie jest przypadkowe i bezpodstawne. Przebieg dotychczasowych edycji zawodów, frekwencja, zainteresowanie klubów, wyniki osiągane przez zawodników, świadczą o tym, że jesteśmy w stanie zorganizować imprezy pływackie, dzięki którym o Przemyślu można mówić jako o stolicy pływania na Podkarpaciu. Aby w ten sposób promować nasze miasto, a także aktywny i bezpieczny sposób życia, potrzebna jest pewna „cegiełka” w postaci nowoczesnego obiektu – podsumował jeden z organizatorów Krzysztof Mazur.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    uzytkownik - niezalogowany 2015-08-11 10:33:12

    czemu zdjęcia  nie są podpisane imieniem i nazwiskiem fotografa?Uważam że z Waszej strony to  bardzo nie wporządku.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama