PŁYWANIE W ubiegłym roku przemyski basen pękał w szwach. Nie inaczej było w tym roku. 7 czerwca br. kryta pływalnia Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ponownie gościła rzeszę pływaków, którzy uczestniczyli w IV Otwartych Mistrzostw Przemyśla w pływaniu.
Co roku przemyskie mistrzostwa cieszą się taką samą, ogromną wręcz popularnością. Nadsański gród odwiedza masa zawodników, trenerów, kibiców, których trudno pomieścić na terenie przemyskiej pływalni. W tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednich edycjach, do zmagań zgłosiło się około 200 zawodniczek i zawodników, przede wszystkim z Klubu Pływackiego „Orka” Przemyśl, niezrzeszeni, ale również pływacy z Delfina Horyniec Zdrój i Olimpu Leżajsk.

W klasyfikacji medalowej najlepsi okazali się pływacy z Przemyśla zdobywając w sumie 55 medali, zawodnicy Olimpu wypływali 25 krążków, natomiast Delfina – 24. Trenerów przemyskiego klubu szczególnie cieszy postawa sztafet Orki, które po zaciętej walce wywalczyły złote medale, a trzeba podkreślić, że rywale byli bardzo wymagający.
Zawodom tradycyjnie patronował prezydent miasta Robert Choma, a organizatorami byli: Klub Pływacki „Orka”, Stowarzyszenie Regia Civitas, Przemyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Na koniec warto podkreślić perfekcyjną organizację zawodów. – Tytułowe motto „Przemyśl pływaniem stoi” nie jest przypadkowe i bezpodstawne. Przebieg dotychczasowych edycji zawodów, frekwencja, zainteresowanie klubów, wyniki osiągane przez zawodników, świadczą o tym, że jesteśmy w stanie zorganizować imprezy pływackie, dzięki którym o Przemyślu można mówić jako o stolicy pływania na Podkarpaciu. Aby w ten sposób promować nasze miasto, a także aktywny i bezpieczny sposób życia, potrzebna jest pewna „cegiełka” w postaci nowoczesnego obiektu – podsumował jeden z organizatorów Krzysztof Mazur.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.czemu zdjęcia nie są podpisane imieniem i nazwiskiem fotografa?Uważam że z Waszej strony to bardzo nie wporządku.
czemu zdjęcia nie są podpisane imieniem i nazwiskiem fotografa?Uważam że z Waszej strony to bardzo nie wporządku.