Po raz drugi z rzędu wnioski o dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, złożone przez władze miasta Przemyśla spotkały się z odmową. Po raz drugi z rzędu Przemyśl nie dostał ani złotówki. Czy ktokolwiek wyciąga z tego jakieś wnioski?
To było trzecie rozdanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pierwszym – latem 2020 r. – Przemyśl otrzymał ponad 2 mln zł. W grudniu 2020 r. rząd rozdał nastepne pieniądze – na Podkarpacie trafiło 452 mln zł; Przemyśl nie dostał ani złotówki.
Pod koniec marca br. odbyło się kolejne rozdanie. Tym razem na Podkarpacie trafiło 140 mln zł i Przemyśl również nie otrzymał ani złotówki[paywall].
W drugim rozdaniu władze miasta złożyły sześć wniosków o dofinansowanie inwestycji. Nie otrzymały ani grosza. W trzecim, rozstrzygniętym kilkanaście dni temu – trzy wnioski.
Pierwszy dotyczył przebudowy ponad 1-kilometrowego odcinka ul. Lwowskiej w ciągu drogi krajowej nr 28 (zakres inwestycji obejmowałby m.in.: poszerzenie jezdni z 2 do 4 pasów ruchu, wykonanie poboczy bitumicznych i chodników z kostki brukowej betonowej oraz oświetlenie ulicy). Wartość inwestycji: 13 mln zł.
Drugi – modernizacji oświetlenia drogowego na terenie miasta (zakres inwestycji objąłby wymianę 463 sztuk istniejących opraw parkowych stylowych na oprawy energooszczędne typu LED, wymianę 29 sztuk wyeksploatowanych słupów stylowych, wymianę 2 tys. 111 sztuk istniejących opraw oświetlenia drogowego na oprawy energooszczędne typu LED, wymianę 54 sztuk wyeksploatowanych słupów stalowych, instalację 25 sztuk sterowników z analizatorami sieci oraz grupowych czujników zmierzchu oraz doświetlenie 54 przejść dla pieszych). Wartość inwestycji: 5 mln 649 tys. 780 zł.
Trzeci wniosek dotyczył budowy instalacji fotowoltaicznej na 9 budynkach szkolnych i 2 budynkach użyteczności publicznej o łącznej mocy 442 kWp, przebudowę instalacji elektrycznej wraz z montażem oświetlenia energooszczędnego w budynku sali gimnastycznej zlokalizowanej przy ul. Ratuszowej 1 oraz w budynku SP 5 i SP 14, przebudowę poszycia dachów w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 oraz krytej pływalni (POSiR), termomodernizację sali gimnastycznej zlokalizowanej przy ul. Ratuszowej 1. Wartość inwestycji: 6 mln 393 tys. zł.
Żaden z wniosków nie spotkał się z aprobatą i pozytywnym oddźwiękiem. Przemyśl ponownie został pominięty przy przyznaniu dotacji z RFIL.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.Przemyśl stoi boso ale w ostrogach.I pomyśleć tylko ,ze takie numery wywijali Przemyślowi komuniści ale tylko w czasach stalinowskich i za Gomółki. To byl okres walki godności mieszkańców Przemysla z podłością rządzących. Ale Przemyśl na tym dobrze wyszedł co zrozumielismy później.I pomysleć tylko,że historia zatacza koło.
Czy Przemyśl starał się o środki? Czy złożył wnioski? Nieudolni pracownicy UM Przemyśl nie wiedzą jak się postarać o pieniądze. Ponadto jak nie ma pieniędzy nie mają roboty, nie trzeba przeprowadzać przetargi itd . Siedzą i czekają do końca kadencji Bakuna.
A niech Rzeszów nie wybierze wojewody na prezydenta ,to od centrali z Warszawy popamięta
Od wielu lat tak jest i Nic się nie zmienia ;)
(Patologia i Synekury) dzielą i rządzą. Obrazili się na Przemyśl za wybory. Ważne, że towarzyszka partyjna odpowiedzialna za nie zarejestrowanie list wyborczych, w ramach "kary" awansowała i objęła kolejną synekurę w "terra incognita" czyli w kopalnictwie i technologiach w gazie.
Po co mają dawać kasę skoro ciemnogród i tak głosuje na PiS, brawo Kuchciński
Inne miasta, w których nie rządzi pisobolszewia też nie dostały nic. Miasto nie jest nic winne.
Obrażeni rządzący na Przemyśl. ale w 2023 r. przed wyborami przylecą (np. Kuchciński, choć w Przemyślu za bardzo się nie afiszuje) albo przyjadą wszelkiej maści dudokaczory i będą obiecywać cuda panie, cuda. Podleje to odpowiednio i nakręci w niedzielę ksiądz z ambony i ponownie po głosowaniu Podkarpacie będzie pośmiewiskiem Polski jako przykład Ciemnogrodu.
"z pod celi" ciężko będzie przyjść, a co dopiero przylecieć.
Gdyby Kamiński był prezydentem to kasa by się znalazła na Przemyśl . Ale jest nadzieja jak w Rzeszowie Braun zostanie prezydentem w co bardzo wątpię a jest wręcz nie możliwe to w Przemyślu będzie ten urząd piastować przedstawiciel PiS -u to jest światełko w tunelu. ....
Lublin też nie dostaje dodatkowych funduszy bo rządzi tam prezydent z PO za to Chełm z pisowskim młodym wilkiem jako prezydentem dostaje duże dotacje. Podobnie jest w wielu innych miastach, takiego kurestwa to jeszcze w Polsce nie było...
Dlatego nigdy nie zagłosuje na PiS, gardzę nimi i się nimi brzydzę. Ta partia pokazuje wszystkie najgorsze cechy narodu polskiego.
starał i to fajne ekologicznie, lepiej się doucz a nie głupie pytania zadajesz, a urzędnicy są Ci sami co za poprzedniego prezydenta..
Nowym programem przed wyborami będzie bezwarunkowe 1200 zł dla każdego i 600 ma dziecko naród to kupi i wygra opcja rządząca tylko najbardziej poszkodowani będą emeryci z niskim świadczeniem
do RPw Lublinie Prezydent Żuk - jest dr nauk ekonomicznychw Przemyślu- no cóż... , a ponadto :- buta i arogancja - po obu stronach - brak współpracy i współdziałania- wzajemne oszczerstwa, szkalowanie i prasowy hejt,czyim kosztem- ano mieszkańców Miasta.Za to ulotka świąteczna Panie Przewodniczący RM - propagandowy majsterstick
ha ha pierwszy zagłosuję do pensji zawsze przyda się boczna kasa czy na samochód czy wakacje pod palmą a jaka partia czy lewa czy prawa mam to już od dawna gdzieś a wy dalej się za łby się łapcie komentujący bo ja nie zamierzam...
gdyby to było takie proste to były prezydent z ramienia pis(a mieli pełną władzę na każdym szczeblu w kraju) nie zostawił by miasta z takim długiem, a Hamryszczak wskoczyłby z urzędu na stołek z czystą kartą ..... jgdyby
do młody - nim dostaniesz do pensji ten dochód gwarantowany ,to w pierwszej kolejności zrobią z Ciebie pokornego i posłusznego "psa "na łańcuchu na co będziesz musiał się zgodzić, bo inaczej kasy nie dostaniesz. A na wakacje jak to piszesz to pojedziesz wtedy jak Ci PAN pozwoli.
Ale ten prezydencik był TW"Kszysztof" i dalej jest przy korycie bez jakichkolwiek kosekwencji.Gdzie są słuzby odpowiedzialne za sprawdzanie kapusiów???
Hm , ten Przemyśle , to zadupie od czasu likwidacji wojewdództwa stała sie mieściną nie wykętą a przeketą . Przecież całe dekaty durny przemysku suweren g łsował na PiS i pisioropodobbych jak Cchoma a dostawali wielkie gówno na rzecz rozwoju szczególnie a odpbdowę infrastruktury , przemysłu którego nie ma i nie będzie , inne rzeczy jak o sporcie powyżej poziomu rozgrywek mamusiek i ligi salezjańskiej mogą sobie jednie pomarzyć, Nie wiem dlaczego ta wielka dama z IPN jest na zdjęciu , najpierw wojewoda , za chwilę poseł , teraz znowu wojewoda i ma marzenie zostać prezydentką Rzeszowa. Szanowna pani Pan Prezydent Ferenc który może być pani dziadkiem niższy od pani o głowę bije panią na głową pod każdym a więc ma pani przegraną , czego oczywiści jako przemyski suweren życzę. względem . Właściwie zamiast tej damulki powinien być Ortyl , oni pieniądze rozdają wg. partyjnego układu , Pytam co tam robią i gdzie Pilch , Kuchciński , Sawicka , dawna Hałasik - Podhalicz która nawiała i i wielu , wielu innych , mieli coś dla Przemyśla dobrego zrobić a zrobili jak widać , zawsze 0.. A same biadolenie że przemyskie wnioski o dotacje są zbyt słabo udokumentowane to bzdura , chodzi jedynie o zemstę kaczora za wybór kukizowca Bakuna a nie ich człowieka. Zwykła mała zemsta , małych marnych ludzików , co obiecywał ich mały budda.
Jak ktoś liczy na to, że pisowska dojna wredna zmiana jest obiektywna i merytoryczna to ma kolejny dowód, że tak nie jest ! To mafijne ugrupowanie... Sasin, Szumowski, wcześniuej Kuchciński... czy któremuś włos z głowy spadł... nie - i nigdy nie spadnie - ot, cała prawda o PiS-ie.
To prawda co piszesz, tylko wskaż komu spadł włos z głowy / z polityków/ od 1990 roku? Przecież to jest nieustanne gówno, demokracja partyjna, zadaniem partii jest zdobycie władzy i dojenie,rozkradanie państwa przez członków danej partii. Żadni nie mieli hamulców i każdym los państwa zwisał. PiS nic nie robi innego niż wcześniej robiło PO,SLDz PSL, AWS i inne gówna które były u władzy.
jak tutaj będzie rządził pis to w rządzie pis będzie w opozycji i dalej nic z tego miec nie będziemy - i tak w koło macieju :D:D:D tak patrze na to miasto i tak patrze na nas przemyślaków - frajerzy jesteśmy i tyle, weźcie to przyznajcie! bo to 1 krok żeby coś zmienić, przecież mamy bardzo słabego prezydenta i utopioną w jadzie radę miejską... przecież to DNO! a wy tu sobie głowy męczycie czy to wody polskie powinny sprzątać wybrzeże czy miasto którego mieszkancy je zaśmiecili... jak chcemy się odbić z dna.. to trzeba wiedzieć że na nim jesteśmy ;)) inaczej sie nie da...
a nie pomyślałeś że młodzi też mogą mieć hajs wy to już jesteście straceni bo dawne czasy wyprały wam mózgi i to ty musisz za gwarantowaną do emerytury Ja nie bo nie pracuję u nikogo tylko dla Siebie w firmie i dlatego jestem Panem dla siebie i nie wrzucaj wszystkich do worka bo chociaż masz tam jakieś lata to mózg nie działa...
A firmę to tatko pomógł założyć, a mamcia księgowość za friko prowadzi.
Zdaniem wielu znawców tematu PiSowska bolszewia jest najgorszym nieszczęściem, jakie spadło na RP po 1956 roku, a już na pewno po1989 r. Zrobią wszystko, aby za cenę zrujnowania kraju, skłócenia jego mieszkańców i wielomilionowej emigracji ludzi młodych utrzymać się przy władzy. Do końca świata i jeden dzień dłużej. Dodrukują przed wyborami bezwartościowe miliardy, dadzą tym, którym wszystko "wisi" i znów zostaną przy żłobie. Najwyższy czas pakować walizki,póki jeszcze można.
Mają tupet skur....y. Gdzie "ichniejszy" umiar, praca i pokora? Gdzie są k...a słowa Kaczyńskiego z 2013r. o walce z kolesiostwem, nepotyzmem i korupcją? Wystarczy nie kraść partyjne dzbany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POcałuj w dupę misia,aż mu ogon stanie.
W dwa razy mniejszym od Przemyśla Sochaczewie mamy posła z PIS i zawsze są dotacje z tej "działki" Ostatnio 2,4 mln na drogi i szpital
Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.Przemyśl stoi boso ale w ostrogach.I pomyśleć tylko ,ze takie numery wywijali Przemyślowi komuniści ale tylko w czasach stalinowskich i za Gomółki. To byl okres walki godności mieszkańców Przemysla z podłością rządzących. Ale Przemyśl na tym dobrze wyszedł co zrozumielismy później.I pomysleć tylko,że historia zatacza koło.
Czy Przemyśl starał się o środki? Czy złożył wnioski? Nieudolni pracownicy UM Przemyśl nie wiedzą jak się postarać o pieniądze. Ponadto jak nie ma pieniędzy nie mają roboty, nie trzeba przeprowadzać przetargi itd . Siedzą i czekają do końca kadencji Bakuna.
A niech Rzeszów nie wybierze wojewody na prezydenta ,to od centrali z Warszawy popamięta