M.in. działacze Prawa i Sprawiedliwości z Przemyśla oraz Platformy Obywatelskiej z Przeworska znaleźli się w składach rad programowych Radia Rzeszów i Telewizji Rzeszów.
Rada programowa jest organem opiniodawczo-doradczym spółki. Według definicji podawanej przez fachowców z branży medialnej „reprezentuje społeczne interesy i oczekiwania związane z działalnością programową spółki. Podejmuje uchwały zawierające oceny poziomu i jakości programu bieżącego oraz programów ramowych”[paywall].
Rady programowe liczą po 15 członków: 10 wskazują ugrupowania parlamentarne, pięciu wybiera Rada Mediów Narodowych spośród propozycji nadesłanych przez organizacje działające w sferze mediów i kultury. Kadencje rad trwają cztery lata. Kadencja dotychczasowych rad programowych wygasła z dniem wejścia w życie ustawy o Radzie Mediów Narodowych. Ta niedawno powołała już rady programowe niektórych mediów publicznych, w tym Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.
W składzie Rady Programowej Telewizji Polskiej SA z siedzibą w Warszawie oddział w Rzeszowie znalazło się miejsce dla dwóch osób z naszego regionu. Pierwszym jest Damian Zabawski – działacz PiS z Przemyśla, drugim były poseł na Sejm RP Krzysztof Kłak z Przeworska, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu, w przeszłości także były radny wojewódzki. Oprócz nich w radzie są m.in.: dr Krzysztof Kaczmarski, pracownik rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Teresa Kubas-Hul, radna wojewódzka PO, była wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Artur Mokrzycki, kandydat „Kukiz’15” w wyborach do Sejmu w 2015 r.
W składzie Rady Programowej Polskiego Radia Rzeszów Rozgłośnia Regionalna w Rzeszowie SA znalazł się radny PiS z Przemyśla Maciej Kamiński, a także były dziennikarz TVP Konrad Sawiński, obecnie pracownik Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, do niedawna naczelnik, a wcześniej pracownik Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jarosławiu. Oprócz nich w radzie zasiedli m.in.: Małgorzata Waksmundzka-Szarek, obecnie rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, wcześniej rzecznik prasowy oddziału IPN w Rzeszowie, ks. prof. Piotr Steczkowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego czy Bogumila Stec-Świderska, nauczycielka, wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dobra zmiana sięgnęła też Radia. Cóż takie mamy czasy... Na ilu etatach Panowie pracują 4-5 ? Czy jako skarbnicy Archidiecezji też macie etaty?
Jeszcze jedno p.RADNY-pprzypomni swoje wykształcenie i ew kierunek studiów-czyżby medio- znastwo?ale jak widze wystarczyło robić za "tło"Prezesowi
Ten koleś ma "niewątpliwie" ogromną wiedzę z zakresu mediów.
jprdl a w gazety będzie opiniował kot prezesa...
A na czym ten Pan się nie zna? Był w Mosirze (ćwiczył), był na Monte (leczył), był w szpitalu w Żurawicy(na obserwacji?) to go wysłali by przekazywał i opiniował. Fachura.
Kolejny idiota na stanowisku, lico debila.......
Nie twarz zdobi człowieka - ale jego kalafa mówi wszystko. Się dzieje, oj dzieje!
No proszę, kolejny sukces tak "utalentowanego i świetnie wykształconego przemyślanina". Prawdziwa stajnia talentów. Analizując jego karierę zawodową można stwierdzić, że "wszyscy" się o niego biją, bo nigdzie długo miejsca nie zaznał. Patrząc na osiągnięcia to pewnie Bartek M. czuje się zagrożony.....! PORAŻKA
Mordo Ty moja
Prawdziwy obraz dobrej zmiany.
K..wa brak słow!!oto wam chodziło?