3 stycznia br. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdecydował o powołaniu Piotra Słabego na dyrektora Sądu Okręgowego w Krakowie. 10 stycznia br. były szef Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego rozpoczął pracę.
– Z zawodu jestem prawnikiem, ale muszę przyznać, że nie spodziewałem się tej nominacji. Jestem naprawdę zaskoczony, ale i bardzo szczęśliwy – powiedział P. Słaby, który wygrał konkurs na dyrektora krakowskiej „okręgówki”[paywall].
Ostatnim miejscem pracy przemyślanina było Centrum Informacji Społecznej w Orzechówce koło Brzozowa, gdzie od 23 października 2016 r. był dyrektorem unijnego projektu związanego z integracją społeczną. Jego realizację musiał jednak przerwać ze względu na wygranie konkursu. P. Słaby w swojej zawodowej karierze pracował m.in. w Regionalnej Organizacji Turystycznej w Rzeszowie (jako dyrektor). Przez prawie 10 lat (od 1 września 2005 r. do 15 stycznia 2015 r.) był prezesem Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, z którą rozstał się w niezbyt miłych okolicznościach.
– Czy dam sobie radę? Myślę, że tak. Szybko się uczę, choć rzeczywiście to ogromna instytucja, zatrudniająca kilkaset osób. Może będę trochę nieskromny, ale mam doświadczenie w zarządzaniu i nie boję się podejmować tego typu wyzwań. Liczę, że pomoże mi w tym zmiana ustawy o sądach, która przekazuje ich podległość ministerstwu sprawiedliwości – podsumował P. Słaby.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Powinniśmy się cieszyć.Ale żal mi jest Krakowa.
PISoBOLSZWIA w wymiarze sprawiedliwości :http://www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-krs-przez-dzialania-zbigniewa-ziobry-w-polskich-sadach-braku,nId,2441130
No cóż, wiadomo, dlaczego w sądach brakuje doświadczonych kadr. Ten kop w górę kompletnie niezasłużony. I mało koleżeński. Po trupach.
A ja jestem elektrykiem ... mogę drogi PIS-ie zostać dyrektorem elektrowni (najlepiej by było ... atomowej)?Bardzo proszę drogi PiS-ie ... bo ja nie ma żadnej praktyki, ale szkołę skończyłem przecież.
Ten co doprowadził PARR na skraj upadłości.
Dlaczegóż to panie Słaby masz takie nieprzychylne opinie? Czyżby miały one uzasadnienie?
Moje gratulacje panie Piotrze , tak trzymać .
Ooooo ! widzę ze głupol obudził się ze snu , No to będzie teraz wesoło. dawaj durniu pośmieję się trochę.
Gdzie ucieć przed sądem ? Na Dyrektora.Przynajmniej na oszukiwaniu zna się nie gorzej jak klienci sądu.
lisa wpuścili do kurnika. konkurs????? jaki konkurs,to tylko fasada. wcześniej wiedział, że zostanie z nadania politycznego. dbał o interes frakcji golbowsko-ziobrowskiej. I tak jest prawda.
By się Zbyszek Z. zdziwił kogo namaścił na funkcję dyrektora sądu w Krakowie.
Bez komentarza :))))) Nazwisko ma nie bez powodu takie
Powinniśmy się cieszyć.Ale żal mi jest Krakowa.
PISoBOLSZWIA w wymiarze sprawiedliwości :http://www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-krs-przez-dzialania-zbigniewa-ziobry-w-polskich-sadach-braku,nId,2441130
No cóż, wiadomo, dlaczego w sądach brakuje doświadczonych kadr. Ten kop w górę kompletnie niezasłużony. I mało koleżeński. Po trupach.