Reklama

Przemyślanin dyrektorem Sądu Okręgowego w Krakowie

3 stycznia br. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdecydował o powołaniu Piotra Słabego na dyrektora Sądu Okręgowego w Krakowie. 10 stycznia br. były szef Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego rozpoczął pracę.

– Z zawodu jestem prawnikiem, ale muszę przyznać, że nie spodziewałem się tej nominacji. Jestem naprawdę zaskoczony, ale i bardzo szczęśliwy – powiedział P. Słaby, który wygrał konkurs na dyrektora krakowskiej „okręgówki”[paywall].

Ostatnim miejscem pracy przemyślanina było Centrum Informacji Społecznej w Orzechówce koło Brzozowa, gdzie od 23 października 2016 r. był dyrektorem unijnego projektu związanego z  integracją społeczną. Jego realizację musiał jednak przerwać ze względu na wygranie konkursu. P. Słaby w swojej zawodowej karierze pracował m.in. w Regionalnej Organizacji Turystycznej w Rzeszowie (jako dyrektor). Przez prawie 10 lat (od 1 września 2005 r. do 15 stycznia 2015 r.) był prezesem Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, z którą rozstał się w niezbyt miłych okolicznościach.

– Czy dam sobie radę? Myślę, że tak. Szybko się uczę, choć rzeczywiście to ogromna instytucja, zatrudniająca kilkaset osób. Może będę trochę nieskromny, ale mam doświadczenie w zarządzaniu i nie boję się podejmować tego typu wyzwań. Liczę, że pomoże mi w tym zmiana ustawy o sądach, która przekazuje ich podległość ministerstwu sprawiedliwości – podsumował P. Słaby.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz. - niezalogowany 2018-01-14 14:48:46

    Powinniśmy się cieszyć.Ale żal mi jest Krakowa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-01-14 15:36:10

    PISoBOLSZWIA w wymiarze sprawiedliwości :http://www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-krs-przez-dzialania-zbigniewa-ziobry-w-polskich-sadach-braku,nId,2441130

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    b. - niezalogowany 2018-01-14 17:45:19

    No cóż, wiadomo, dlaczego w sądach brakuje doświadczonych kadr. Ten kop w górę kompletnie niezasłużony. I mało koleżeński. Po trupach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama