W Goeteborgu (Szwecja) odbył się największy na świecie turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży. Kierownika kadry Polski był przemyślanin Tomasz Bandrowicz.
O wielkości szwedzkiej imprezy świadczą liczby: 1685 startujących drużyn z 75 krajów, które rozegrały łącznie 4341 meczów. Wśród startujących znalazła się również kadra Polski Olimpiad Specjalnych (młodzież z niepełnosprawnością intelektualną). W jej skład weszło ośmiu zawodników z Podkarpacia oraz dwóch z województwa łódzkiego. Przemyślanin T. Bandrowicz był kierownikiem reprezentacji. Pan Tomasz na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Przemyślu oraz trenerem w UKS Gladiator.
Po tzw. grach obserwowanych, podczas których sędziowie oceniali sprawność motoryczną wszystkich drużyn, Polska trafiła do najmocniejszej grupy A razem z: Rosją, Łotwą, Litwą i Danią. Ostatecznie Polacy uplasowali się na 3. miejscu, kończąc turniej z brązowymi medalami.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze