Reklama

Przemyślanin kierownikiem kadry Polski

W Goeteborgu (Szwecja) odbył się największy na świecie turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży. Kierownika kadry Polski był przemyślanin Tomasz Bandrowicz.

O wielkości szwedzkiej imprezy świadczą liczby: 1685 startujących drużyn z 75 krajów, które rozegrały łącznie 4341 meczów. Wśród startujących znalazła się również kadra Polski Olimpiad Specjalnych (młodzież z niepełnosprawnością intelektualną). W jej skład weszło ośmiu zawodników z Podkarpacia oraz dwóch z województwa łódzkiego. Przemyślanin T. Bandrowicz był kierownikiem reprezentacji. Pan Tomasz na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Przemyślu oraz trenerem w UKS Gladiator.

Po tzw. grach obserwowanych, podczas których sędziowie oceniali sprawność motoryczną wszystkich drużyn, Polska trafiła do najmocniejszej grupy A razem z: Rosją, Łotwą, Litwą i Danią. Ostatecznie Polacy uplasowali się na 3. miejscu, kończąc turniej z brązowymi medalami.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama