Reklama

Przepisy a zwyczaje kierowców

30/05/2015 16:08

- Ostatnio bardzo dużo mówi się i pisze o zmianie przepisów kodeksu drogowego. O zaostrzeniu kar, włącznie z odbieraniem praw jazdy. Widzi się filmy, zdjęcia oraz przekazy z kamer monitoringu. Policja w całej Polsce reaguje na te sygnały. W naszym mieście chyba jest inaczej. Przy Słowackiego 16 jest zamontowana kamera monitoringu, a na jezdni dzieją się nieraz dantejskie sceny. Śledząc to, co dzieje na odcinku od placu Na Bramie do ulicy Rakoczego, dochodzę do wniosku, że miasto mogłoby się wzbogacić o parę tysięcy złotych, a służby bezpieczeństwa pozbawić praw jazdy co najmniej kilkanaście osób. Chyba że ta kamera jest atrapą. Kierowcy przekraczają podwójną linie ciągłą, przejeżdżają przez wysepkę. Piesi muszą stawać w połowie przejścia lub wręcz z niego uciekać przed samochodami. I nikt nie reaguje.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama