- Ostatnio bardzo dużo mówi się i pisze o zmianie przepisów kodeksu drogowego. O zaostrzeniu kar, włącznie z odbieraniem praw jazdy. Widzi się filmy, zdjęcia oraz przekazy z kamer monitoringu. Policja w całej Polsce reaguje na te sygnały. W naszym mieście chyba jest inaczej. Przy Słowackiego 16 jest zamontowana kamera monitoringu, a na jezdni dzieją się nieraz dantejskie sceny. Śledząc to, co dzieje na odcinku od placu Na Bramie do ulicy Rakoczego, dochodzę do wniosku, że miasto mogłoby się wzbogacić o parę tysięcy złotych, a służby bezpieczeństwa pozbawić praw jazdy co najmniej kilkanaście osób. Chyba że ta kamera jest atrapą. Kierowcy przekraczają podwójną linie ciągłą, przejeżdżają przez wysepkę. Piesi muszą stawać w połowie przejścia lub wręcz z niego uciekać przed samochodami. I nikt nie reaguje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze