Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4. Do końca marca można składać oferty na wynajem siedmiu MOP-ów na odcinku Tarnów – Korczowa.
W naszym regionie do dzierżawy wyznaczono przygotowane miejsca w Pawłosiowie, Cieszacinie, Chotyńcu i Hruszowicach. Umowa dzierżawy jest spisywana na okres 20 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 10. MOP-y, czyli miejsca przeznaczone dla podróżnych, są podzielone na kategorie.Cieszacin i Hruszowice to obiekty najbardziej rozbudowane, należące do trzeciej kategorii. Mają na nich powstać stacje paliwowe, miejsca do wypoczynku i do obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe z bazą noclegową. Pozostałe, przeznaczone do dzierżawy, są zakwalifikowane do drugiej kategorii. Oprócz parkingów i sanitariatów mogą na nich powstać stacje benzynowe i część wypoczynkowo-rekreacyjna.Każdy obiekt jest traktowany jako osobny przedmiot przetargu. GDDKiA zastrzega, że dzierżawcą wszystkich miejsc obsługi nie może być ten sam podmiot.
Uruchomienie Miejsc Obsługi Podróżnych wiąże się z zatrudnieniem sporej grupy pracowników. Większe obiekty będą potrzebowały do obsługi kilkudziesięciu osób. W sumie pracę może znaleźć kilkuset mieszkańców regionu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze