Reklama

Przetarg na dzierżawę autostradowych MOP-ów

11/02/2015 07:15

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4. Do końca marca można składać oferty na wynajem siedmiu MOP-ów na odcinku Tarnów – Korczowa.

W naszym regionie do dzierżawy wyznaczono przygotowane miejsca w Pawłosiowie, Cieszacinie, Chotyńcu i Hruszowicach. Umowa dzierżawy jest spisywana na okres 20 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 10. MOP-y, czyli miejsca przeznaczone dla podróżnych, są podzielone na kategorie. 

Cieszacin i Hruszowice to obiekty najbardziej rozbudowane, należące do trzeciej kategorii. Mają na nich powstać stacje paliwowe, miejsca do wypoczynku i do obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe z bazą noclegową. Pozostałe, przeznaczone do dzierżawy, są zakwalifikowane do drugiej kategorii. Oprócz parkingów i sanitariatów mogą na nich powstać stacje benzynowe i część wypoczynkowo-rekreacyjna.Każdy obiekt jest traktowany jako osobny przedmiot przetargu. GDDKiA zastrzega, że dzierżawcą wszystkich miejsc obsługi nie może być ten sam podmiot.

Uruchomienie Miejsc Obsługi Podróżnych wiąże się z zatrudnieniem sporej grupy pracowników. Większe obiekty będą potrzebowały do obsługi kilkudziesięciu osób. W sumie pracę może znaleźć kilkuset mieszkańców regionu. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama