Reklama

Przewodnicząca Rady Seniorów: Chcemy zrobić coś dla ludzi

25/03/2016 15:48

Rozmowa z nowo wybraną przewodniczącą Lubaczowskiej Rady Seniorów Marią Mulak.

 Skąd wziął się pomysł powołania w mieście rady seniorów?

–Zaczęło się od projektu, który prowadziła pani Beata Stankiewicz. Zaczęliśmy mówić o tym, że brakuje nam działań dla ludzi w naszym wieku, którzy są aktywni, ale siedzą w domach, bo nic się nie dzieje.  Mają wprawdzie swoje stowarzyszenia, ale one[paywall], oprócz składek, nic im nie dają. Sytuacja ta doprowadziła do tego, że w październiku 2015 roku zorganizowaliśmy pierwsze Otwarte Dni Seniora na Rynku. Mieliśmy też kilka wyjazdów, między innymi do Lublina, na zaproszenie tamtejszego Związku Emerytów i Rencistów, w okolice Mielca, również na zaproszenie Klubu Seniora. Po tych wyjazdach zaczepiłam pana burmistrza i powiedziałam, że dobrze byłoby ogarnąć te nasze wszystkie stowarzyszenia i powołać coś wspólnego. I tak to powstało. Na początku stycznia tego roku spotkaliśmy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej i tam zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich stowarzyszeń działających na terenie miasta. Tak zrodziła się idea, żeby powołać radę seniorów.

Czy nie przeraża pani ta odpowiedzialna funkcja?

– W życiu pracowałam z młodzieżą, z harcerzami i w różnych organizacjach. Nie boję się wyzwań i myślę, że podołam  zadaniu, jakie przede mną stoi.

Jakie są plany na dalszą działalność?

– Pomysłów nam nie brakuje, mamy w planach kilka wyjazdów, na przykład w maju chcemy pojechać do Łodzi na Otwarte Dni Seniora. Poza tym powstaliśmy po to, żeby robić coś dla ludzi i być otwartym na ich potrzeby.
MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-03-25 18:47:16

    >>Chcemy zrobić coś dla ludzi<<Wy lepiej wybierzcie do rządzenia normalnych ludzi, obniżcie im pensje (płaca na zasadzie prowizji tylko) a nie będą potrzebne żadne rady seniorów.Listków figowych ci u nas dostatek.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wp - niezalogowany 2016-03-30 11:10:17

    Lodowisko ,też było pomysłem pani Beaty?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bylyuczen - niezalogowany 2016-03-31 21:19:18

    Do boju Pani Przewodnicząca!!! :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama