Reklama

Przeworszczanie dali piękne świadectwo patriotyzmu [ZDJĘCIA]

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziła na Rynku przeworszczan, posłów z regionu, władze samorządowe, poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń i organizacji działających w mieście nad Mleczką.

Uroczystości zainaugurowała msza święta, podczas której kadeci klasy służb mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku złożyli ślubowanie. Następnie[paywall] dostojny korowód dotarł na Rynek, gdzie przed tablicą upamiętniającą Cud nad Wisłą odegrano hymn państwowy.

– Wszyscy Polacy mieli wtedy wspólny cel: cywile i wojskowi, narodowcy i socjaliści, przeciwnicy marszałka i jego zwolennicy. Czasem dzieliło ich niemal wszystko, ale łączyło z pewnością jedno – sprawa polska, bo każdy z nich, w najlepiej rozumiany przez siebie sposób, działał na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości. Powinniśmy być dumni z mieszkańców naszego miasta, którzy mieli swój udział w odrodzeniu się państwowości polskiej – podkreślał burmistrz Leszek Kisiel.

Przypomniał on także postać gen. brygady Jana Władysława Chmurowicza, uczestnika walk o odzyskanie niepodległości pod koniec II dekady ubiegłego wieku. Przed poświęconą mu tablicą tego dnia również złożono kwiaty. Uroczystości zakończono w asyście Orkiestry Dętej Miejskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem Tadeusza Zaręby. Obchody uświetnił udział zaproszonych przez burmistrza gości: m.in. posłanki na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz, posła Mieczysława Kasprzaka oraz radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Tomasza Burego.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama