W Przeworsku ponownie ruszyła zbiórka zniczy pod hasłem „Znicz na Orlęta”. Organizatorzy zachęcają do wsparcia inicjatywy, której założeniem jest rozświetlenie nekropolii w Mościskach i we Lwowie.
Za wspomnianą inicjatywą stoją działacze ze Stowarzyszenia Patriotycznego Miłość i Honor Lokalny Patriotyzm z Przeworska, którzy niejednokrotnie już podejmowali podobne akcje, wyjeżdżając do Ukrainy od 2014 roku.
Swoją prośbę o przynoszenie zniczy kierują do wszystkich mieszkańców gminy Przeworsk. Zbiórka ruszyła 3 października i będzie kontynuowana do 24 października.
1 listopada członkowie przeworskiej organizacji odwiedzą polskie nekropolie w Mościskach i we Lwowie (Cmentarz Obrońców z września 39 r., Cmentarz Janowski, Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich), by zapalić na nich przekazane znicze.
Ci, którzy chcą wesprzeć pomysłodawców w przedsięwzięciu, mogą je przynosić do Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku.
Do akcji, dzięki wsparciu wójta gminy Przeworsk Daniela Krawca, włączyły się także wszystkie szkoły podstawowe z jej terenu oraz przedszkole samorządowe w Gorliczynie. Inicjatorzy zachęcają wszystkich – indywidualnych darczyńców oraz szkoły, firmy, instytucje – do wsparcia zbiórki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze