Reklama

Przeworszczanie zbierają znicze na polskie cmentarze we Lwowie i Mościskach

W Przeworsku ponownie ruszyła zbiórka zniczy pod hasłem „Znicz na Orlęta”. Organizatorzy zachęcają do wsparcia inicjatywy, której założeniem jest rozświetlenie nekropolii w Mościskach i we Lwowie.

Za wspomnianą inicjatywą stoją działacze ze Stowarzyszenia Patriotycznego Miłość i Honor Lokalny Patriotyzm z Przeworska, którzy niejednokrotnie już podejmowali podobne akcje, wyjeżdżając do Ukrainy od 2014 roku.

Swoją prośbę o przynoszenie zniczy kierują do wszystkich mieszkańców gminy Przeworsk. Zbiórka ruszyła 3 października i będzie kontynuowana do 24 października.

1 listopada członkowie przeworskiej organizacji odwiedzą polskie nekropolie w Mościskach i we Lwowie (Cmentarz Obrońców z września 39 r., Cmentarz Janowski, Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich), by zapalić na nich przekazane znicze.

Ci, którzy chcą wesprzeć pomysłodawców w przedsięwzięciu, mogą je przynosić do Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku.

Do akcji, dzięki wsparciu wójta gminy Przeworsk Daniela Krawca, włączyły się także wszystkie szkoły podstawowe z jej terenu oraz przedszkole samorządowe w Gorliczynie. Inicjatorzy zachęcają wszystkich – indywidualnych darczyńców oraz szkoły, firmy, instytucje – do wsparcia zbiórki.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama