– Moje życie tak się ułożyło, że musiałam przyjść i prosić o pomoc. Dzisiaj dzięki Caritas mam pracę – opowiada pani Monika. Takich osób jest wiele. Tylko w minionym roku organizacja pomogła ponad 25 tysiącom ludzi.
29 czerwca mija dokładnie 25 lat od reaktywacji Caritasu na terenie archidiecezji przemyskiej. Organizacja powstała jeszcze w XIX wieku, jednak w 1950 r. władze PRL zakazały prowadzenia przez nią działalności i zlikwidowały struktury. Pracę charytatywną prowadzono więc w ukryciu. Dopiero w 1990 r. Caritas zaczęła się odnawiać. W Przemyślu jej pierwszym dyrektorem został ks. Bronisław Żołnierczyk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze