Reklama

Przeżyjmy to jeszcze raz! Bike Town Przemyśl, czyli podniebne popisy na rowerach [GALERIA]

21/08/2019 18:03

Dwa dni mrożących krew w żyłach podniebnych skoków, szaleńczych zjazdów po schodach i po trawie, czyli szósta edycja festiwalu Bike Town Przemyśl. Była to największa cykliczna impreza, która przyciąga czołówkę riderów z całej Europy i gromadzi tysiące widzów.

Najważniejsze wydarzenia festiwalu to Downtown, zawody Dirt FMB World Tour oraz Downhil. Pierwszy z nich to wyścig rowerowy na czas. Zawodnicy startowali z góry zamkowej, następnie krętymi uliczkami naszpikowanymi przeszkodami docierali do Rynku, gdzie po efektownym zjeździe po schodach i kilkumetrowym locie ponad głowami widzów kończyli wyścig[paywall]. Natomiast Przemyski Dirt Contest to dyscyplina rowerowa, która polega na wykonywaniu skoków i różnych ewolucji w powietrzu na specjalnie przygotowanym torze. Zawodnicy zjeżdżają z wysokiej na dwa piętra platformy, po czym wybijają się na specjalnych podjazdach i szybując w powietrzu ponad dachami kamienic, popisują się autorskimi trikami i sztuczkami. Właśnie te podniebne ewolucje są najbardziej widowiskową częścią festiwalu. Ostatnią dyscypliną był Downhill, czyli wyścig na czas w naturalnym terenie, w tym wypadku w okolicy stoku narciarskiego. W tym roku do Przemyśla zjechała czołówka zawodników z: Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Rosji i Polski, razem ponad 130 zawodników. Ich kunszt i umiejętności oceniali sędziowie z certyfikatami Freeride Mountain Bike World Tour, a na zwycięzców czekały cenne nagrody pieniężne oraz punkty w międzynarodowej klasyfikacji generalnej.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    777 - niezalogowany 2019-08-21 21:39:00

    W końcu.... Macie refleks....bo w niedzielę pisaliście o spadających gzymsach :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyślanin - niezalogowany 2019-08-25 07:25:51

    Tak miasto płacze, że nie ma kasy a tu proszę jest znalazła się na takie pierdoły prezesi spółek miejskich musieli coś sypnąć bo jak nie to czeka ich taki los jak Lewandoski Zaleszczyk. Jaja w prostackim wykonaniu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama